Jesteś tutaj:Kultura Historia Niemira, czyli jak został wojem
środa, 20 listopada 2019 08:42

Historia Niemira, czyli jak został wojem

  mnopr
Historia Niemira, czyli jak został wojem zdjęcie nadesłane

Kolejna Rodzinna niedziela w Muzeum, zapowiada się niezwykle ciekawie. Już teraz zapraszamy do MPPP 24 listopada.

Niemir to postać fikcyjnego drużynnika, którego historię można poznać na wystawie „Piast TOTAL WAR. Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej”. Dowiadujemy się z niej, w jaki sposób młody chłopiec stawał się wojem i mógł walczyć u boku Bolesława Chrobrego.

Podczas „Rodzinnej niedzieli w Muzeum” będzie można usłyszeć jego barwną historię, zapoznać się z uzbrojeniem towarzyszącym mu na różnych etapach dorastania i wziąć udział w kilku aktywnościach.

W programie:

1. „W hełmie Ci do twarzy” – tworzenie hełmów przy użyciu grubego papieru.

2. „Tarcza w tarczę” – pokaz musztry z wykorzystaniem replik broni wczesnośredniowiecznej.

3. „Ja – pancerny” – możliwość zrobienia zdjęcia w pełnym rynsztunku wojownika.

Zapraszamy 24 listopada w godzinach od 11 do 13 na wystawę czasową w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Spotkanie poprowadzi Michał Pilas, a na wydarzenie obowiązują zapisy (sam udział jest bezpłatny): 61 426 46 41 w. 210 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane