Jesteś tutaj:Kultura Koncert pełen miłości
sobota, 15 lutego 2020 16:16

Koncert pełen miłości

 
Koncert pełen miłości fot. Rafał Wichniewicz

W walentynkowy wieczór spora grupa gnieźnian mogła wysłuchać występu wyjątkowego duetu, jaki jeszcze do tej pory nie gościł na scenie przy okazji tego święta.

Hasło "Miłość niejedno ma imię" było motywem przewodnim wydarzenia, które odbyło się 14 lutego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, organizowanego przez Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Motyw miłosny przy okazji walentynek jest jak najbardziej zrozumiały, ale intrygować mógł budzić projekt, który został do tego działania zaproszony.

Z gitarą i przy mikrofonie można było usłyszeć tego wieczoru Michała Pilasa, którego każdy kolejny występ zapowiadał Jarosław Mikołajczyk. Była to okazja zarówno, by porozmawiać o miłości, ale i o niej pośpiewać. Czy przy akompaniamencie gitary można porwać słuchaczy, wykonując utwór sprzed wojny? Pokazał to już pierwszy, niezapomniany do dziś hit "To ostatnia niedziela" Mieczysława Fogga, do śpiewania której od razu włączyła się obecna w sali publiczność. Dalej było jeszcze romantyczniej, gdyż autorzy przechodzili między epokami aż do współczesności, wykonując nie tylko znane utwory, ale Michał Pilas zagrał także własne kompozycje.

Można powiedzieć, że piątkowy koncert - zgodnie z zapowiedzią - był okazją do tego, by zostać zaskoczonym, ale także by spojrzeć ciepło na wszystkich tych, których kochamy.

3 komentarzy

  • Link do komentarza senior piątek, 21 lutego 2020 09:14 napisane przez senior

    Danusia i Marco - co wy macie przeciw seniorom? Co za dyskryminacja w waszym wydaniu! Wstydzilibyście się odmawiać seniorom udziału w koncertach czy w ogóle w jakichkolwiek imprezach kulturalnych. Jak widać żądanie wykluczenia kogokolwiek w Gnieźnie jest żywe i niech właściwi urzędnicy wezmą sobie to pod uwagę, jak nie tolerancyjni są niektórzy gnieznianie. Może trzeba jakąś akcje pogadankową zorganizować dla tej młodzieży, by uświadomić jej, że też będą seniorami?

  • Link do komentarza Danusia czwartek, 20 lutego 2020 18:16 napisane przez Danusia

    Jak sie zaprasza osoby z klubów emeryta itp. to taka srednia wieku, a nie publika z wyboru!

  • Link do komentarza Marco sobota, 15 lutego 2020 16:51 napisane przez Marco

    Czy młodzież w Gnieźnie to tylko seniorzy po 70 siatce. ? W Gnieźnie nie ma już młodszych osobników rodzaju ludzkiego ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane