Jesteś tutaj:Kultura Zmiana w sobotnim koncercie
wtorek, 18 lutego 2020 15:00

Zmiana w sobotnim koncercie

 
Zmiana w sobotnim koncercie zdjęcie nadesłane

Organizatorzy informują, że na koncercie zaplanowanym na najbliższą sobotę 22 lutego z przyczyn niezależnych od organizatora nie wystąpi Marek Andrzejewski.

Wydane wejściówki jednak zachowują ważność, gdyż pozostając w nurcie „Krainy Łagodności” w ostatnią sobotę karnawału w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Słowackiego 45 uczestnicy będą mogli się spotkać z zespołem „Póki Co”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wysłuchania koncertu.

Bezpłatne wejściówki na koncert można jeszcze odbierać w tymczasowej siedzibie eSTeDe przy ul. Wrzesińskiej 2 (Wąskotorówka) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 lub zarezerwować pod nr tel. 61 424 07 71 lub 61 424 07 72. Koncert odbędzie się 22 lutego o godzinie 18:00 w CKZiU.

W programie Póki Co można odnaleźć muzyczne nawiązania do nurtu "Krainy Łagodności". To co muzykom w duszy gra wywodzi się przede wszystkim z bossanovy, indiefolku, bluesa, smooth jazzu, reagge czy swingu. Oprócz własnych kompozycji grają również własne interpretacje znanych utworów, które miały wpływ na ich widzenie nie tylko muzycznego świata.

Założycielami zespołu są Ela Rojek (ukulele, gitara, cajon) i Jarek Bieliński (gitary). Kwartet współtworzy pianista Marcin Świdziński, oraz grający na trąbce Sebastian Pachecki. Jako laureaci krakowskiego Festiwalu PIOSENKARNIA Póki Co zagrali w Studio im. Agnieszki Osieckiej Programu 3 Polskiego Radia. Wzięli udział w Koncercie Jubileuszowym z okazji 20-lecia Krainy Łagodności w Warszawie oraz wrocławskim koncercie z okazji 50-lecia Giełdy w Szklarskiej Porębie. Grali u boku wielu artystów, jak Wolna Grupa Bukowina, Elżbieta Adamiak, Jerzy Filar, U studni, Bohema, Chwila Nieuwagi, Magda Turowska, Jarosław Wasik, Piotr Woźniak, Szymon Zychowicz, Krzysztof Napiórkowski i wielu innych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane