Jesteś tutaj:Kultura Paweł Pańta Trio już w najbliższy czwartek
niedziela, 01 marca 2020 09:25

Paweł Pańta Trio już w najbliższy czwartek

  mn
Paweł Pańta Trio już w najbliższy czwartek zdjęcie nadesłane

Światowej sławy muzycy, tworzący międzynarodowy projekt pod nazwą „Paweł Pańta Trio” wystąpią już 5 marca w Gnieźnie.

Koncert odbędzie się w Auli „Medyka” ul. Mieszka I 27 o godzinie 19.15. Muzycy wykonują własne utwory, standardy jazzowe oraz transkrypcje kompozycji muzyki klasycznej. Na koncert zaprasza organizator - Centrum Kultury „Scena to dziwna” oraz partnerzy: Agencja Artystyczna Jazzgra i Jazz Club Amok. 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia są w tymczasowej siedzibie „eSTeDe” – Gniezno, ul. Wrzesińska 2 (stacja kolejki wąskotorowej) od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Zespół tworzą:

- lider formacji Paweł Pańta, wybitny kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wieloletni członek kwintetu „I Solisti di Varsavia”, współpracujący z kwartetem „Prima Vista”, laureat nagrody Grammy za album „Night in Calisia” z „Włodek Pawlik Trio”,

- Konstantin Kostov, wirtuoz fortepianu, absolwent Richard Strauss Conservatory w Monachium, laureat pierwszej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorów w Sofii, zdobywca Grand Prix na „Musikforderpreis Gasteig” w Monachium, wykładowca fortepianu jazzowego na Uniwersytecie muzyki i teatru w Monachium,

- Patryk Dobosz, perkusista, Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie katedry muzyki współczesnej i jazzowej, zdobywca Grand Prix konkursu „Powiew Młodego Jazzu” w ramach „X Krokus Jazz Festiwal”, współpracuje m.in. z High Definition Quartet, Maciejem Obarą, Włodkiem Pawlikiem, Januszem Muniakiem, Randym Breckerem.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane