Jesteś tutaj:Kultura Mobilne planetarium przyjedzie do Gniezna
wtorek, 03 marca 2020 10:52

Mobilne planetarium przyjedzie do Gniezna

  mn
Mobilne planetarium przyjedzie do Gniezna zdjęcie nadesłane

Centrum Kultury „Scena to dziwna" zaprasza dzieci w podróż na krańce naszej Galaktyki. Zabierzemy dzieci w głąb kosmosu, poznamy najbliższe planety, odwiedzimy księżyc, przeżyjemy fascynującą kosmiczną podróż.

Pokaz mobilnego planetarium odbędzie się we wtorek, 10 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Słowackiego 45 (wejście od ul. Słowackiego).

O godzinie 16.00 – „Historia ziemi” – pokaz przeznaczony dla dzieci od lat 4. Podczas rutynowej wyprawy Zula Patrol odnajduje dowód, że nikczemna Deliria Delight przenosi się w czasie do prehistorycznej przeszłości Ziemi, aby wykorzystać naszą planetę jako kosmiczny śmietnik. Zula Patrol musi ją znaleźć i złapać, zanim jej działania spowodują katastrofalne skutki. W czasie wyprawy, nasi bohaterowie dowiadują się wszystkiego na temat powstawania Ziemi oraz rozwoju różnorodnych form życia.

O godzinie 17.00 i 18.00 – Polaris – kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy –pokaz przeznaczony jest dla dzieci od lat 7.Bohaterowie „Polaris” to James – pingwin z Bieguna Południowego oraz Vladimir – zabawny niedźwiedź z Bieguna Północnego, którzy spotykają się na lodach Arktyki. Razem obserwują gwiazdy, zastanawiając się, dlaczego noc na biegunach tak długo trwa. Początkujący astronomowie starają się rozwiązać zagadkę dlaczego tak się dzieje. Dzięki sprytowi Jamesa i wynalazczości Vladimira udaje im się zbudować obserwatorium astronomiczne, a następnie statek kosmiczny. Podczas podróży w kosmos odnajdują odpowiedź na swoje pytanie. Pomiędzy seansami będzie okazja zobaczenia nowoczesnych obrabiarek sterowanych numerycznie znajdujących się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Bezpłatne wejściówki na seans mobilnego planetarium odbierać można w tymczasowej siedzibie eSTeDe (Stacja Kolejki Wąskotorowej ) w godzinach od 8.00 do 15.00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane