Jesteś tutaj:Blogi Bezprawnie wyrzucił z mieszkania 70-letnią kobietę i jej niepełnosprawnego syna
wtorek, 16 czerwca 2020 07:49

Bezprawnie wyrzucił z mieszkania 70-letnią kobietę i jej niepełnosprawnego syna

  Paweł Kamiński

To bardzo smutna historia. Prawie 70-letnia schorowana Pani Krystyna została bezprawnie wyrzucona z mieszkania, które zajmowała od 1988 roku. Nie zalegała z czynszem, ale była niewygodna dla nowego właściciela budynku wielorodzinnego, który spakował jej rzeczy i przeniósł do blaszanego garażu. Kobieta wylądowała w 10 metrowym pokoiku w noclegowni. Poprosiła prezydenta o pomoc. Dalej posłuchajcie sami...


 

18 komentarzy

 • Link do komentarza Wiktor piątek, 26 czerwca 2020 12:29 napisane przez Wiktor

  Ciekawe, czy prezydent , który posiadł wiedzę z mediów o złamaniu przepisu, którego ofiarą jest mieszkanka miasta, którym z woli wyborców zarządza, złożył przeciwko temu właścicielowi doniesienie do prokuratury? A Ty, kibolo, zły człowieku, najpierw zapoznaj się z przepisami prawa i wiedz, ze w Polsce jeszcze prawo istnieje. fakt, ze w twoim umyśle od dawna panuje dżungla, to nie dowód, ze wszyscy mogą to prawo łamać.

 • Link do komentarza kibolo czwartek, 25 czerwca 2020 17:37 napisane przez kibolo

  Senior!!!Epoka kamienna pozostawiła ślad w Twojej głowie.Został sam gruz. Przez to jesteś takim kamiennym tłukiem.Ja komuchem co zaraz napiszesz. Właściciel mieszkania to właściciel.Wyrzucił a eksmitowany ma prawo skarżyć.Niech przemyśli więc sprawa sądowa czy poszukanie innego lokum.

 • Link do komentarza tutejszy niedziela, 21 czerwca 2020 07:47 napisane przez tutejszy

  Marek, na szczęście są przepisy, które obowiązują kamienicznika i zanim taki bohater kupuje kolejna nieruchomość, to powinien się z nimi zapoznać. A jak mu nie pasuje, to niech nie kupuje. Prawo jest prawem i koniec. No a zachowanie gnieźnieńskie władzy to oddzielny temat, ale akurat to nie nie dziwi. Ja bym tylko chciał znać dane tych ludzi, co dostali mieszkania na Cymsa, bo ta lista musi być jawna.

 • Link do komentarza Wasz druh piątek, 19 czerwca 2020 19:55 napisane przez Wasz druh

  To na pewno nie bracia P. Nie piszcie nieprawdy. Oni mają teraz inne kłopoty. Spółka giełdowa ITM/Briju im bankrutuje to są nerwowi. To wielka odpowiedzialność. Cena z 36 złotych za akcję spadła na 27 groszy. To może załamać każdego. Do tego musieli zgłosić wniosek o upadłość spółki. Wszystko możecie sprawdzić na bankier.pl lub wygoglujcie hasło: briju notowania. Poczytajcie komentarze i forum. Odpuście szefom. Do tego Urząd Skarbowy zajął konta za zaległość za VAT na 100 milionów złotych. Dajcie im spokój. Oni są załamani.

 • Link do komentarza X piątek, 19 czerwca 2020 17:32 napisane przez X

  @senior - co ma pan na myśli pisząc, że rzucam słowa na wiatr? Jak każdy tutaj piszący mam prawo do własnych przemyśleń i wypowiedzi. Żadnego rzucania tu nie zauważam.
  @rezigiusz - nie znam sprawy pani dyrektor, o której piszesz. Zatem to pytanie nie do mnie, lecz do Szefa Magistratu.

 • Link do komentarza senior piątek, 19 czerwca 2020 11:57 napisane przez senior

  Do "marek" proszę pana, proszę włączyć myślenie czytając inne posty. Otóż nigdzie nie napisałem, ze ta pani płaciła "mało" za mieszkanie. Ona płaciła tyle, ile wynosiła decyzja wydana przez właściciela. I w tym zakresie też obowiązują przepisy,. Nowy właściciel nie ma żadnych praw z chwila kupna podnoszenia w nieskończoność czynszu. proszę zapoznać się z prawem!Także nie ma prawa wyrzucać lokatora na bruk bez sądowego nakazu z klauzulą prawomocności. Polska na szczęście to nie jest dziki kraj, a pan należy do tych, którzy jak ten właściciel próbuje nas cofnąć do epoki kamiennej. Może na koniec jeszcze jedna taka uwaga. W najmowanych mieszkaniach na ogół nie zamieszkują bogaci lokatorzy, bo ich stać na apartamenty i wille, a panu się wydaja, że skromne mieszkanie z piecami i bez wygód powinno kosztować więcej niż lokal mieszkalny na Manhattanie w Nowym Jorku!

 • Link do komentarza marek czwartek, 18 czerwca 2020 17:43 napisane przez marek

  @senior: sam Pan sobie zaprzecza, skoro mało płaciła za mieszkanie, tzn że obecny właściciel dostosował ceny do istniejących na rynku. Dlaczego nie może tego zrobić? Dlaczego miałby dopłacać do interesu, skoro wszystkie opłaty idą do góry? Dlaczego zwykli obywatele mają sponsorować osoby, które sobie nie radzą? Jest już tyle programów socjalnych, że normalnemu ciężko pracującemu podatnikowi włosy dęba stają jak widzi kolejne podwyżki i obciążenia fiskalne.

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 18 czerwca 2020 16:16 napisane przez urzędas

  Ad. Zenon, o czym ty pleciesz? Jaka wojna? Kamienicznikiem jest także Miasto, które ma swoje zasoby dla mieszkańców, których nie stać na wynajem prywatny lub na zakup mieszkania. A prywatnemu nie wolno wyrzucić lokatora bez nakazu eksmisji i myślę, że prokurator powinien się tym bezprawiem z urzędu zainteresować.

 • Link do komentarza wilk czwartek, 18 czerwca 2020 15:07 napisane przez wilk

  Prezydent bufon ma ludzi mieszkańców w nosie,już to pisałem dawno temu,gdyby pani należała do postkomuny i grupy towarzyskiej,pewnie nic by jej nie było !!!!Przypomni sobie,o ludziach dopiero przed wyborami za....cztery lata !!! Już pisałem także wcześnie,że całą postkomunę gnieźnieńską należałoby powywozić na taczkach,aby miasto wreszcie odżyło,ale kto ma to zrobić,gdy gimbusy,dzbany i komuno wróć wybiera ciągle ten sam przemalowany czerwony beton ???? I ten przefarbowany czerwony beton co roku podwyższa ludziom wszystkie CENY i OPŁATY,a ludziska dalej ślepe jak krety,więc jak takich nazwać ???? Co do tej pani,to ciężko powiedzieć,nie znając dokładnie sprawy,ale pewnie było tak ,że płaciła za wynajem mniej niż dzisiejsza cena rynkowa i bezduszny właściciel,pewnie liczy na kolejnych lokatorów co zapłacą więcej,być może.....Z resztą WYRZUCANIE ludzi STARSZYCH na bruk to domena w miastach gdzie rządzą sitwy z PO i SLD,vide Warszawka ,Poznań czy Łódź....

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 18 czerwca 2020 13:05 napisane przez rezigiusz

  @X to ja mam pytanie takie dlaczego Szef Magistratu jakiś czas temu przyznał mieszkanie p.o. dyrektor szkoły która została wygaszona z zasobów miasta gdzie według oświadczenia majątkowego tej Pani wynika iż otrzymywała wynagrodzenie w kwocie która pozwalała wynająć mieszkanie na wolnym rynku.

  Rozumie iz w mieście są równi i równiejsi !!!

 • Link do komentarza Zenon czwartek, 18 czerwca 2020 10:19 napisane przez Zenon

  Wojna między konkurencja kamieniczników.

 • Link do komentarza senior czwartek, 18 czerwca 2020 10:05 napisane przez senior

  Pan "X" chyba żyje na księżycu. Panie, są ludzie, którzy mimo minimalnych dochodów wywiązują się z wszelkich obowiązkowych płatności często kosztem niedojadania i braku pieniędzy na inne artykuły. Tak często postępują odpowiedzialni lokatorzy. Poza tym może ta pani miała dodatek mieszkaniowy? Nie wiem, nie znam sprawy, ale tak myślę, zatem niech pan "X" nie rzuca słów na wiatr i może skontaktuje się z tą panią, by poznać szczegóły, których nie chciał nawet wysłuchać prezydent miasta Gniezna? A doradzanie biednej, starszej kobiecie z niepełnosprawnym synem, by wynajęła mieszkanie to pańska fantazja delikatnie mówiąc. Proszę dzwonić na ogłoszenia prasowe dot. wynajmu mieszkań w Gnieźnie, to się pan dowie, ile takie mieszkanie kosztuje i czy kobietę na to stać. Ona nie prosi nikogo o jałmużnę tylko nie godzi się na łamanie prawa, oraz liczy na to, ze prezydent miasta, który powinien stać na straży porządku prawnego jej pomoże. Okazało się zresztą, że dla takich osób on serca nie ma.

 • Link do komentarza marek czwartek, 18 czerwca 2020 06:00 napisane przez marek

  Politykom socjalizm już wyżarł mózg. Coraz mocniej ingerujecie w prywatną własność. Pani Krystyna powinna myśleć wcześniej, że wynajem może być zerwany przez każdą ze stron. Nie ma tu znaczenia, że wynajmowała od 30 lat to jest granie na emocjach. Zresztą właściciel postąpił tak, jak urzędnicy traktują przedsiębiorców, więc przykład idzie z góry.

 • Link do komentarza chrześcijanin środa, 17 czerwca 2020 21:38 napisane przez chrześcijanin

  mieszkaniec. A kto za sponsoruje tej pani jakiegoś dobrego obrońcę. Przecież wiadomo , że tej pani na takiego mecenasa nie stać i stoi na straconej pozycji.

 • Link do komentarza ciekawski środa, 17 czerwca 2020 12:13 napisane przez ciekawski

  bobhaus,Sugeruje pan, ze ktoś Kamińskiego sponsorował w kampanii wyborczej? A jeżeli pan wie, kto Kamińskiemu dał na kampanie wyborczą, to proszę bardzo jesteśmy ciekawi i niech pan wykaże się odwagą i napisze. Tez chcielibyśmy wiedzieć, kto za kim stoi.

 • Link do komentarza X środa, 17 czerwca 2020 09:36 napisane przez X

  Panie Pawle - czy to aby nie jest trochę sprawa "na wyrost"? Bo jeśli pani Krystyna od 32. lat zamieszkiwała tam, nie zalegała z żadnymi płatnościami i płaciła regularnie czynsz - to znaczy, że...ma dochody, które pozwolą jej wynająć kolejne mieszkanie i w dalszym ciągu opłacać czynsz w nowym miejscu zamieszkania. Dlaczegóż więc miałaby teraz nagle otrzymać mieszkanie komunalne lub socjalne, skoro wcześniej nie było takiej potrzeby i radziła sobie z płatnościami? Co sprawiło, że ta pani wraz ze swym synem po eksmisji trafiła do noclegowni przy ul. Wrzesińskiej, miast wynająć kolejne lokum i podobnie jak dotychczas je opłacać?

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 16 czerwca 2020 19:39 napisane przez mieszkaniec

  Sprawa bezprawnego wyrzucenia tej pani z mieszkania powinna znaleźć epilog w sądzie, natomiast stosunek prezydenta miasta do mieszkanki, która znalazła się w dramatycznej sytuacji jest oburzający, skandaliczny i niedopuszczalny.

 • Link do komentarza bobhaus wtorek, 16 czerwca 2020 12:52 napisane przez bobhaus

  Domyślam się kto mógł zrobić. A gdzie nazwisko tego typa?Obawia się pan? Nie dadzą na kampanie wyborczą jak ostatnio??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane