Wydrukuj tę stronę
wtorek, 14 lipca 2020 11:46

Spotkanie promocyjne książki „Mroczne Gniezno”

  Materiał prasowy

W najbliższy czwartek odbędzie się promocja pierwszej książki, opowiadającej o kryminalnych wydarzeniach w Gnieźnie w okresie międzywojennym. 

Mroczne Gniezno to zbiór historii, które napisało samo życie - oto żona strzela do swojego męża, parobek zabija gospodarza chcącego posiąść jego żonę, młody chłopak oszukuje liczne kobiety w kilku miastach obietnicą ożenku, a na domiar złego jakaś córa Koryntu okrada swoich klientów. Takie właśnie było Gniezno okresu międzywojennego, które ładnie wygląda tylko na zdjęciach, ale rzeczywistość - jak można się przekonać - była o wiele bardziej prozaiczna.

Ta kryminalna książka historyczna o Gnieźnie, zawierająca najbardziej pikantne wydarzenia z życia mieszkańców Grodu Lecha, już trafiła do sprzedaży i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Już w najbliższy czwartek 16 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie połączone z promocją książki. Zapraszamy na dziedziniec Starego Ratusza - wejście od ul. Rzeźnickiej. W razie niepogody spotkanie zostanie przeniesione do Miejskiego Ośrodka Kultury (konieczność posiadania maseczki!) - informacja o ewentualnej zmianie lokalizacji zostanie podjęta w czwartek i pojawi się tutaj oraz w wydarzeniu na Facebooku. W trakcie spotkania będzie również możliwość zakupienia książki - brak możliwości płacenia kartą.


 

Mroczne Gniezno można kupować w poniższych lokalizacjach:

  • Księgarnia Wolumen, ul. Chrobrego 38
  • Księgarnia Osiedlowa, os. Jagiellońskie 48 (pawilony od strony ul. Gdańskiej)
  • Sklep Papierniczy ALFA, ul. Wyszyńskiego 23 (naprzeciwko targu)
  • Salon Ślubny Nasze Wesele, Bednarski Rynek 1 
  • Księgarnia Archidiecezjalna, ul. Tumska 7
  • Informacja Turystyczna, ul. Chrobrego 40/41 (wejście od ul. Rzeźnickiej)

Nie mieszkasz w Gnieźnie i chciałbyś zamówić książkę przez Internet? Można ją zdobyć na stronie Wydawnictwa VIPART. Dodatkowe pytania o książkę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Kupując książkę wspierasz renowację starych nagrobków na gnieźnieńskich cmentarzach!

 


Mroczne Gniezno - wydanie I - Wydawnictwo VIPART - okładka miękka - 310 stron - wzbogacona ilustracjami, tytułami z dawnych gazet oraz ogłoszeniami i anonsami. 

6 komentarzy