Jesteś tutaj:Kultura Wąskotorówka zainaugurowała sezon
sobota, 01 sierpnia 2020 14:32

Wąskotorówka zainaugurowała sezon

 

Spore grono rodzin z dziećmi zdecydowało się sobotnie południe przeznaczyć na udział w inauguracji sezonu Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej.

Tegoroczny, pierwszy regularny wyjazd popularnej wąskotorówki, jak wiele innych inicjatyw, musiał zostać odłożony w czasie. Ten jednak nie został zmarnowany, czego dowody widać na samej stacji - wybudowano nowy peron w miejsce starego, trawiastego, a ponadto dokonano także prac torowych. Zniesienie części obostrzeń dało też zielone światło do przygotowania inauguracji sezonu. 

Wejściówki na sobotnie wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka i dla nikogo nie było odstraszającym to, że trzeba było dopełnić pewnych formalności na samym wejściu - do takowych można się już przyzwyczaić. Spragnione wydarzeń plenerowych są przede wszystkim dzieci, które z rodzicami lub dziadkami i babciami przybyły tłumnie na stację przy ul. Wrzesińskiej, skąd wąskotorówka trzykrotnie wyruszyła w kierunku Lasu Jelonek i z powrotem. Na samej stacji też nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. 


Pociągi Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej kursować będą regularnie w każdy weekend - w sobotę i niedzielę począwszy od 1 sierpnia o godz. 12:00, 13:00 oraz 14:00. Ceny biletów w jedną stronę wynosić będą 5 zł od osoby dorosłej, 3 zł bilet ulgowy, dla młodzieży z legitymacją szkolną. Dzieci poniżej 7 roku życia pojadą bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej.

 

19 komentarzy

 • Link do komentarza Robert wtorek, 04 sierpnia 2020 22:15 napisane przez Robert

  dzisiaj byłem w wydziale komunikacji, tam jest masakra, czy nikt tego nie widzi?

 • Link do komentarza Biuro wtorek, 04 sierpnia 2020 18:27 napisane przez Biuro

  A czy nie jest tak że w tej chwili w wydziale komunikacji jest zatrudniona rekordowa w historii liczba pracowników? I co? Klops.

 • Link do komentarza miastowy wtorek, 04 sierpnia 2020 11:00 napisane przez miastowy

  Wstyd za wygląd tego dworca kolejki wąskotorowej. Gnieźnieńskie władze kompletnie nie mają wiedzy, jak tanio uatrakcyjnić miasto. Zabrali się do rządzenia tylko dla własnej satysfakcji. Przykre to pisać, ale prawda o nich jest bolesna. Gdyby nie ogródki kawiarniane na głównej ulicy, to Gniezno byłoby szaro - bure.

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 03 sierpnia 2020 19:44 napisane przez Wyborca

  Szanowni dyskutanci. Sytuacją modelowa byłoby oczywiście zapewnienie takiej jakości obsługi w wydziale komunikacji jak jeszcze kilka lat temu a jednocześnie dotowanie kolejki. Skoro jednak powiatu nie stać na obie rzeczy to najpierw należy zadbać o podstawowe ustawowe potrzeby mieszkańców powiatu w postaci zadań realizowanych w WK A potem, jeżeli starczy środków można zapewnić rozrywkę w postaci przejazdów kolejki. Czekanie do WK kilka godzin, niejednokrotnie po kilka razy w jednej sprawie przynosi chwały obecnemu zarzadowi. Trzeba potrafić określić priorytety.

 • Link do komentarza Piotr poniedziałek, 03 sierpnia 2020 09:42 napisane przez Piotr

  Czy wąskotorówka jeszcze kiedykolwiek wyjedzie poza Gniezno? Utrzymywanie kolejki dla obsługi czterokilometrowej trasy donikąd jest bez sensu. Maltanka w Poznaniu jeździ do Nowego ZOO. Gnieźnieńska wąskotorówka musi jeździć co najmniej do Przybrodzina.

 • Link do komentarza Hobbysta poniedziałek, 03 sierpnia 2020 08:49 napisane przez Hobbysta

  Pokaż mi twoją kulturę techniczną, a powiem ci kim jesteś.

 • Link do komentarza Weronika niedziela, 02 sierpnia 2020 22:16 napisane przez Weronika

  Pajac. Stój sobie w tym urzędzie. Bardzo dobrze.

 • Link do komentarza Anna Nowak niedziela, 02 sierpnia 2020 14:54 napisane przez Anna Nowak

  Lepszym rozwiązaniem byłoby zwolnić kilka osób, które nic nie robią i pobierają niemałe pensje, a zatrudnić te co faktycznie pracują. Z wąskotorówki to chociaż dzieciaki mają frajdę.

 • Link do komentarza Rafal niedziela, 02 sierpnia 2020 12:32 napisane przez Rafal

  Bardzo fajnie że ruszyła wkoncu po to jest żeby wozić turystów też do was się wybiorę z rodzinka mam nadzieję że wkoncu władze pójdą po rozum i zaczną przywracać dalsze odcinki aby kursy odbywały się w dalsze zakątki macie ciuchcię ludzi którzy chcą coś robić więc Radni bezradni ruszcie głowami i nie pozwólcie żeby popadła w rujine

 • Link do komentarza Radek niedziela, 02 sierpnia 2020 11:08 napisane przez Radek

  Ten twój PiS owski dystans półtora metrowy pomoże jak umarlemu kadzidło....

 • Link do komentarza Anna niedziela, 02 sierpnia 2020 08:12 napisane przez Anna

  Miłej zabawy w każdy weekend. Dopracujcie odległości i będzie wszystko wspaniale .

 • Link do komentarza Jane niedziela, 02 sierpnia 2020 07:29 napisane przez Jane

  Teren rekreacyjny a ktoś wpadł na pomysł żeby zabetonować peron zamiast trawy. Ludzie czy Wy już na głowy poupadaliscie. Tylko żeby wydać pieniądze to robicie bez żadnego planu i sensu.

 • Link do komentarza Edu sobota, 01 sierpnia 2020 23:55 napisane przez Edu

  Maseczki na brodach i z wystawionymi nosami. To juz lepiej nie udawac ze sie je ma tylko calkowicie je zdjac.

 • Link do komentarza X sobota, 01 sierpnia 2020 21:51 napisane przez X

  @Wyborca - klasyczny gnieźnieński malkontent. Co ma piernik do wiatraka? Zapewne masz coś do załatwiania w rzeczonym wydziale akurat, więc by sobie udogodnić - na taki pomysł wpadłeś. Za chwilę ktoś inny napisze, że wyrzucanie pieniędzy w błoto - bo biurokracja w starostwie wzrasta. Robi się coś dla ludzi, a tobie podobni utyskują. Nie robi się nic - tak samo. Tak źle i tak niedobrze.
  Pewnie gdybyś miał powód, by skorzystać z tej atrakcji na wąskim torze (np. wycieczka z dzieckiem lub wnukiem) - nie wypisywałbyś farmazonów o zatrudnianiu osób w wydziale komunikacji.

 • Link do komentarza wyborca2 sobota, 01 sierpnia 2020 18:45 napisane przez wyborca2

  Wyborco, a wiesz ilu ludzi by zostało zatrudnionych za pieniądze, które idą na żużel.

 • Link do komentarza kolo sobota, 01 sierpnia 2020 18:42 napisane przez kolo

  Kolejna atrakcja. Super

 • Link do komentarza Sławek sobota, 01 sierpnia 2020 18:36 napisane przez Sławek

  I jeszcze maseczki z nosow pozciagane

 • Link do komentarza marek sobota, 01 sierpnia 2020 15:50 napisane przez marek

  Fajny ten dystans koronawirusowy. Tak nie za duży. 1.5m?

 • Link do komentarza Wyborca sobota, 01 sierpnia 2020 15:48 napisane przez Wyborca

  Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Za to można by zatrudnić w wydziale komunikacji trzy cztery osoby żeby ludzie nie musieli stać po kilka godzin na ganku starostwa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane