Wydrukuj tę stronę
sobota, 01 sierpnia 2020 14:32

Wąskotorówka zainaugurowała sezon

 

Spore grono rodzin z dziećmi zdecydowało się sobotnie południe przeznaczyć na udział w inauguracji sezonu Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej.

Tegoroczny, pierwszy regularny wyjazd popularnej wąskotorówki, jak wiele innych inicjatyw, musiał zostać odłożony w czasie. Ten jednak nie został zmarnowany, czego dowody widać na samej stacji - wybudowano nowy peron w miejsce starego, trawiastego, a ponadto dokonano także prac torowych. Zniesienie części obostrzeń dało też zielone światło do przygotowania inauguracji sezonu. 

Wejściówki na sobotnie wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka i dla nikogo nie było odstraszającym to, że trzeba było dopełnić pewnych formalności na samym wejściu - do takowych można się już przyzwyczaić. Spragnione wydarzeń plenerowych są przede wszystkim dzieci, które z rodzicami lub dziadkami i babciami przybyły tłumnie na stację przy ul. Wrzesińskiej, skąd wąskotorówka trzykrotnie wyruszyła w kierunku Lasu Jelonek i z powrotem. Na samej stacji też nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. 


Pociągi Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej kursować będą regularnie w każdy weekend - w sobotę i niedzielę począwszy od 1 sierpnia o godz. 12:00, 13:00 oraz 14:00. Ceny biletów w jedną stronę wynosić będą 5 zł od osoby dorosłej, 3 zł bilet ulgowy, dla młodzieży z legitymacją szkolną. Dzieci poniżej 7 roku życia pojadą bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej.

 

Galeria

19 komentarzy