Jesteś tutaj:Kultura Akademia Gitary powraca
wtorek, 04 sierpnia 2020 13:19

Akademia Gitary powraca

 

Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Akademia Gitary. W jej ramach w Gnieźnie zaplanowano jeden koncert.

Na przekór słowom, które padły w zeszłym roku, a które zapowiadały koniec tej wyjątkowej, kulturalnej inicjatywy - w sierpniu odbędzie się XIII edycja Festiwalu Akademia Gitary. Jak przyznają organizatorzy, czas udowodnił im, że nie jest tak łatwo rozstać się po tylu latach od podjęcia się organizacji wydarzenia. 

- Przez te lata festiwal na stałe wpisał się do kalendarza kulturalnego Wielkopolski. Miał wymiar artystyczny i dydaktyczny, a co równie ważne - promocyjny, bo to zawsze były podróże po mieście, Poznaniu i regionie. W dodatku wstęp na wydarzenia, dzięki wsparciu samorządów i instytucji był i jest bezpłatny - mówił Piotr Matwiejczuk w trakcie dzisiejszej konferencji, odbywającej się w sieci.

Festiwal wystartuje już 15 sierpnia i potrwa do 22 sierpnia. W jego ramach koncerty odbędą się w kilku miastach Wielkopolski i nie tylko. W Gnieźnie Festiwal Akademia Gitary zagości w piątek 21 sierpnia o godzinie 19 w katedrze gnieźnieńskiej. Będzie to koncert finałowy - wystąpi Avi Avital & Łukasz Kuropaczewski. Wstęp wolny. Pełen program wydarzenia dostępny jest tutaj.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Jeremi wtorek, 04 sierpnia 2020 21:22 napisane przez Jeremi

    Znowu świecki koncert (sam w sobie wyborny!) w świętym miejscu, wbrew przepisom samego Kościoła....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane