Jesteś tutaj:Kultura „Mroczne Gniezno” - drugi nakład już w sprzedaży
czwartek, 06 sierpnia 2020 12:26

„Mroczne Gniezno” - drugi nakład już w sprzedaży

  Materiał prasowy

Po tym, z jakim zainteresowaniem spotkało się wydanie „Mrocznego Gniezna” i w jakim tempie cały nakład zszedł w ciągu niespełna miesiąca, do sprzedaży trafiło kolejne wydanie.

W ostatnich dniach osoby, które chciały nabyć publikację, musiały uzbroić się w cierpliwość - w ciągu niespełna miesiąca od wydania „Mrocznego Gniezna” z punktów sprzedaży zeszły wszystkie egzemplarze. Zawczasu jednak zapadła decyzja o dodruku książki. Tak duże zainteresowanie zaskoczyło zarówno wydawcę, autora, jak i samych księgarzy - ci ostatni nie ukrywają, że od dawna nie mieli tak bardzo pożądanej publikacji.

Dodruk książki trwał w ostatnich kilkunastu dniach i w minioną środę nowe egzemplarze trafiły na półki, gdzie czekają na swoich nabywców - samych punktów sprzedaży jest więcej niż do tej pory. Zainteresowanie książką jest nie tylko wśród współczesnych gnieźnian, ale i tych, którzy mieszkają w innych, nawet odległych miastach kraju, a także za granicą (o czym świadczą spływające zamówienia). To tylko pokazuje, jak duże jest zainteresowanie historią naszego miasta, tą mniej znaną i do tej pory nieopowiedzianą. 


Mroczne Gniezno to zapomniane i tajemnicze historie z życia mieszkańców Grodu Lecha w okresie międzywojennym, oparte na tle uczuciowym, szczególnie miłosnym. Oto kobieta podająca się za hrabinę dokonuje oszustw matrymonialnych, prostytutki wałęsające się po ulicach miasta zaczepiają przechodniów, urażony pracownik zabija syna swojego szefa i byłą narzeczoną, a dodatkowo jakiś mąż mści się na swojej żonie, zamieszczając w gazecie kąśliwe ogłoszenie. Do tego dochodzi dramat młodej kobiety zatrudnionej jako pomoc w gospodarstwie, która po kryjomu powiła dziecko i nie wie co z nim zrobić...

W Gnieźnie? Takie historie? A jednak! Dziś mało kto o nich pamięta, ale tymi wydarzeniami żyli nasi pradziadkowie, dziadkowie czy rodzice. Większość z tych opowieści przepadła w mroku dziejów, ale na szczęście pozostały archiwalne notatki prasowe czy dokumenty, które pozwalają odkryć wstydliwe karty z życia mieszkańców Gniezna.

Mroczne Gniezno można kupować w poniższych lokalizacjach:

  • Księgarnia Wolumen, ul. Chrobrego 38
  • Księgarnia Osiedlowa, os. Jagiellońskie 48 (pawilony od strony ul. Gdańskiej)
  • Sklep Papierniczy ALFA, ul. Wyszyńskiego 23 (naprzeciwko targu)
  • Salon Ślubny, Bednarski Rynek 1 
  • Księgarnia Archidiecezjalna, Tumska 7
  • Informacja Turystyczna, ul. Chrobrego 40/41 (wejście od ul. Rzeźnickiej)
  • Parking przy ul. Krzywe Koło (naprzeciwko sklepu zoologicznego)
  • Sklep internetowy Wydawnictwa VIPART: www.vipart.eu

Dodatkowe pytania o książkę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane