Jesteś tutaj:Kultura Kolejny przystanek wystawy Teresy Ryczkowskiej
wtorek, 11 sierpnia 2020 08:24

Kolejny przystanek wystawy Teresy Ryczkowskiej

  mn
Kolejny przystanek wystawy Teresy Ryczkowskiej zdjęcie nadesłane

Dokładnie 5 marca odbył się wernisaż wystawy Teresy Ryczkowskiej „30 postaci, które zmieniły bieg dziejów”. Chwilę potem działania kulturalne w całym kraju, z uwagi na zagrożenie epidemiczne, zostały wstrzymane. Tak więc prace autorki nie mogły liczyć na tak szeroki odbiór publiczności, niż bywało to wcześniej. Właśnie dlatego fotografka zdecydowała się na bardziej „mobilny” sposób prezentacji swoich zdjęć i postarała się o ich ekspozycję w kilku miejscach.

Wystawa właśnie pojawiła się w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna w holu przy ul. Staszica 12a, gdzie autorka wraz z miejską książnicą zapraszają, wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z pracami.

Całość składa się ze zdjęć najbardziej znaczących postaci w historii, których selektywnego wyboru dokonała Teresa Ryczkowska, w holu przy ul. Staszica 12a pojawiło się 20 z 30 prezentowanych już prac. Portrety znanych w XX wieku ludzi filmu, polityki czy nauki jak Albert Einstein, Marilyn Monroe czy Zygmunta Freuda rozpoznamy dzięki charakteryzacji. Modelami tych inspirowanych fotografii zostali znani w lokalnym środowisku politycy, ludzie kultury, muzycy i nauczyciele. Zatem autorka zdjęć proponuje odbiorcy podwójną interpretację przedstawionych wizerunków. Ekspozycję można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 16.00, do końca września.

Teresa Ryczkowska: malarka, fotograf, emerytowana nauczycielka, swoje artystyczne pasje odkryła podczas studiów na Gnieźnieńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wizjonerka, twórca wymagający, autorka wystaw fotograficznych, gdzie wielu mieszkańców naszego regionu stało się na chwilę, kimś sławnym. Wielbicielka podróży dalekich i bliskich

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane