Jesteś tutaj:Kultura Sobota z komiksem na Wenei
środa, 12 sierpnia 2020 16:01

Sobota z komiksem na Wenei

 

Komiks to ważna część kultury i bez żalu pożegnaliśmy już czasy, kiedy traktowano go tylko jako zabawne historyjki dla dzieci.

Sporo o szalenie ciekawej historii tego medium będzie można dowiedzieć się już w sobotę, 15 sierpnia podczas wydarzenia, które organizują wspólnie Stowarzyszenie Ośla Ławka i Stowarzyszenie Fantasmagoria. W programie konkurs wiedzowy oraz spotkanie z autorką Anną Krztoń.

„Wielki konkurs wiedzy o komiksie” z nagrodami wystartuje o 16.00. W czterech rundach zostanie sprawdzona wiedza z zakresu komiksu polskiego, europejskiego, superbohaterskiego oraz mangi. Każdy, kto chociaż trochę śledzi historię tego medium i rynkowe nowości wydawnicze, na pewno będzie w stanie odpowiedzieć chociaż na część pytań obrazkowych i tekstowych. Na zwycięzców czekać będą oczywiście atrakcyjne nagrody.

Tuż po konkursie, o 18.15 wystartuje spotkanie z Anną Krztoń, niezależną artystką komiksową i ilustratorką. Współpracuje ona z różnymi magazynami i wydawcami. Tworzy również i bierze udział w  niezależnych i wydawanych przez siebie projektach. Zainspirowana zarówno życiem codziennym, jak i snami, woli opowiadać swoje historie w komiksie. W 2018 roku ukazała się jej powieść graficzna „Weź się w garść” nakładem Wydawnictwa Komiksowego. Inne jej znane dzieła to: „Zabawa w domek”, „Rytuały przejścia”, „Potrzebny tytuł dla komiksu” czy „Szkice z wakacji”.  Jej prace znalazły się w antologiach komiksowych, magazynach i zinach w Polsce, USA, Belgii, Słowenii, Estonii, Litwie, Finlandii i Szwecji. Mieszka w Warszawie, pracuje w Otwartej Pracowni Jazdów.

Oba wydarzenia odbędą się w niezależnym centrum kultury „Latarnia na Wenei” w Gnieźnie. Wstęp wolny.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/293487531711084/

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane