Jesteś tutaj:Kultura Zabawa i programowanie - robotyka dla dzieci
środa, 26 sierpnia 2020 11:00

Zabawa i programowanie - robotyka dla dzieci

 

Latarnia na Wenei zaprasza na zajęcia z robotyki skierowane do najmłodszych - wstęp wolny, choć obowiązują zapisy.

 

Powodem, dla którego powstał Zabawa i Programowanie to chęć zafascynowania dzieci niezwykłą nauką, jaką jest robotyka. Wiemy jednak, że nadmiar teorii może zniechęcić, dlatego zajęcia to przede wszystkim zabawa. Uczestnicy skupią się na tym, aby przekazywać wartościową treść w atrakcyjny sposób. 

ZiP działa od 2019 roku i nieustannie się rozwija. Ich główną działalnością są zajęcia edukacyjne z robotyki. Uczymy robotyki, ale też wykorzystujemy to złożone środowisko do ogólnego nauczania STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Podczas warsztatów projektują, budują, programują i testują roboty na różnych poziomach (w zależności od wieku i poziomu zaawansowania).

Pracują na zestawach klocków LEGO dzięki którym budują różnego rodzaju roboty, pojazdy. Zajęcia polegają na zbudowaniu robota (z instrukcji), tworzenia programu w aplikacji do sterowania zbudowanym urządzeniem, a ostatni najciekawszy etap to zabawa modelami. Dodatkowo posiadają długopisy 3D którymi dzieci mogą spróbować stworzyć rysunki płaskie lub przestrzenne.

Przed uczestnikami zajęć, które odbędą się 27 sierpnia o godzinie 17, niezwykle interesujące warsztaty! Na zajęcia obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane