Jesteś tutaj:Kultura Oprowadzanie śladami zbrodni i skandali z „Mrocznego Gniezna”
czwartek, 10 września 2020 11:23

Oprowadzanie śladami zbrodni i skandali z „Mrocznego Gniezna”

  Materiał prasowy

Zapraszamy na oprowadzanie ulicami miasta śladami historii z "Mrocznego Gniezna" - szlakiem skandali, awantur i morderstw z okresu międzywojennego. 

Jeszcze do niedawna nie było śladu po tych historiach, gdyż w sporej części przeminęły one wraz z pokoleniami, które były świadkami tych wydarzeń. W niektórych przypadkach to już niemal sto lat, kiedy odgłosy wystrzałów przebrzmiały na ulicach Gniezna, a kraty aresztów zatrzaskiwały się za zamkniętymi w środku sprawcami różnych wykroczeń. 

Wszystko powróciło na kartach "Mrocznego Gniezna", która to publikacja okazała się być bestsellerem w bardzo krótkim czasie wielu czytelników zakupiło już swoją pozycję. To nie koniec, bowiem za sprawą dodruku, kolejne egzemplarze są wciąż kupowane i dostępne w sprzedaży dla tych, którzy wiedzeni ciekawością, chcą poznać zapomniane historie naszego miasta.

Dla tych, dla których sama książka już nie wystarczy i chcą się przejść śladem zbrodni i skandali obyczajowych Pierwszej Stolicy Polski okresu międzywojennego, przygotowano specjalne oprowadzanie ulicami miasta. Wyruszy ono już w niedzielę 13 września o godzinie 15:30 z Parku im. Tadeusza Kościuszki - plac zabaw niedaleko pomnika. Oprowadzanie odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne! 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane