Jesteś tutaj:Kultura Trwają XI Dni Pary
sobota, 12 września 2020 19:44

Trwają XI Dni Pary

 

Spora grupa zainteresowanych odwiedza gnieźnieńską Parowozownię od momentu rozpoczęcia tegorocznej edycji Dni Pary - mimo iż wydarzenie odbywa się w bardzo ograniczonym stopniu.

W sobotę rozpoczęły się tegoroczne Dni Pary, na które tradycyjnie zapraszają miłośnicy kolei z Parowozowni Gniezno. Obecna edycja wydarzenia, choć o wiele skromniejsza od poprzednich wydarzeń, przyciągnęła mimo to sporo zainteresowanych nie tylko zwiedzeniem obiektów, ale także prowadzoną w nich działalnością, opowiadającą o historii tego miejsca.

Pierwsze miesiące sezonu 2020 dla Stowarzyszenia Parowozownia Gniezno były trudne. O ile muzea zarządzane przez jednostki samorządowe w jakimś stopniu poradziły sobie z problemami, jakie wynikły w związku z pandemią, o tyle dla miejsca prowadzonego oddolnie przez miłośników przysporzyło to sporo kłopotów. Wiele zaplanowanych pomysłów nie mogło zostać zrealizowanych, co nie znaczy, ze zasypywano gruszki w popiele, o czym można się przekonać na miejscu. Spore grupy zwiedzających, które przybyły w sobotę do lokomotywowni na pewno mogą motywować do dalszej pracy oraz podejmowania się nowych inicjatyw, o których - miejmy nadzieję - będzie można więcej napisać już wkrótce.

Tymczasem Dni Pary odbywają się także w niedzielę 13 września - bramy Parowozowni Gniezno są otwarte od godziny 12 do 16 - wstęp bezpłatny, a zwiedzanie odbywa się o każdej pełnej godzinie.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Mniej koncertów, muzykowania wiecej środków na rzemiosło! poniedziałek, 14 września 2020 08:58 napisane przez Mniej koncertów, muzykowania wiecej środków na rzemiosło!

  Jedna z najbardziej charyzmatycznych aren w Polsce. Jakże zaniedbana... Potrzebuje mecenatu i opieki. Kwatera skazana na sukces. Jak długo jeszcze bedzie trwać dewastacja tego obszaru? Piękny pokaz modelarzy z Pecnej i nie tylko.
  O! podoba się Wam to miejsce! Piękne dzieła sztuki wymagają dobrej oprawy. Chwała miłośnikom! Pokaż mi jaka jest twoja kultura techniczna, a powiem ci kim jesteś.

 • Link do komentarza Bolo niedziela, 13 września 2020 09:56 napisane przez Bolo

  Przykre jest to, że Ci ludzie muszą zbierać nawet na taczkę aby mieć czym pracować. Warto ich wspierać, gdyż efekty widać.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 12 września 2020 23:31 napisane przez Mieszkaniec

  Piękne miejsce zapomniane przez PKP i władze. Szkoda. Wielki Szacun dla tych ludzi, którzy opiekują się tym obiektem pro bono.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane