Jesteś tutaj:Kultura Helaine Vis - koncert na dziedzińcu Starego Ratusza
środa, 16 września 2020 10:07

Helaine Vis - koncert na dziedzińcu Starego Ratusza

  mn
Helaine Vis - koncert na dziedzińcu Starego Ratusza zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na sobotni koncert Helaine Vis - 24-letniej wokalistki i autorki tekstów, która wystąpi na dziedzińcu Starego Ratusza. 

Koncert odbędzie się w sobotę 19 września o godzinie 19. Materiał, który zaprezentuje na scenie to zbiór wspomnień, refleksji, historii opisywanych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Jej delikatny głos uzupełnia i kontrapunktuje gitara w pełnym spektrum brzmień - od klasycznego i oszczędnego po ambientowe, stratosferyczne, czasem brudne. Razem z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem pracuje nad debiutancką płytą, która pojawi się jeszcze w tym roku.

W 2018 roku duet Helaine Vis zaczął koncertować pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. Od tego czasu zagrali około 60 koncertów w 40 miastach i wioskach w całej Polsce. Wystąpili na festiwalach takich jak Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival czy Juwenaliach Krakowskich. Oprócz tego grali w mieszkaniach, na ulicach, w klubach, kawiarniach, na polu lawendy, na strychu czy w… salonie fryzjerskim.

Wstęp wolny - obowiązują zaproszenia dostępne w MOKu i Starym Ratuszu (ilość miejsc ograniczona). Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane