Jesteś tutaj:Kultura Święto latawca już w niedzielę
wtorek, 22 września 2020 08:48

Święto latawca już w niedzielę

 
Święto latawca już w niedzielę archiwum redakcji

Już 27 września odbędzie się kolejna edycja Święta Latawca. Wzorem ostatnich lat, impreza ponownie odbędzie się przy hali na ul. Sportowej w Gnieźnie.

Głównym punktem tego święta jest konkurs na latawiec, który musi być wykonany własnoręcznie, w dowolnej technice, płaski lub skrzynkowy (dopuszczane są prezentacje obu tych latawców). Prace mogą być wykonane indywidualnie lub grupowo. Specjalnie powołane jury oceniać będzie prace pod kątem oryginalności, estetyki, sposobu realizacji i zdobienia latawca. Osobno będzie oceniany lot latawca. W konkursie oceniane będą tylko i wyłącznie latawce ręcznie wykonane.

Drugim konkursem, który planuje się przeprowadzić jest lot dronów. Zadaniem uczestnika, posiadacza drona, jest przelot slalomem na wyznaczonej trasie o długości do 20 m i wysokości 1 m na czas.

Podczas imprezy odbędą się warsztaty pod kierunkiem pracowni modelarskiej MOK, podczas których będzie można także wykonać latawce.

Rejestracja uczestników konkursu 27 września rozpoczyna się o godz. 10.00 a zawody ruszają o godz. 11.00. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane