Jesteś tutaj:Kultura Gdzie ci mężczyźni? - wystawa fotografii
niedziela, 18 października 2020 11:12

Gdzie ci mężczyźni? - wystawa fotografii

  mn

Jacy oni są, jacy byli, jacy będą? Wizerunek mężczyzny zmienia się na przełomie lat. Czy można jednoznacznie wskazać definicję prawdziwego mężczyzny? Czy można jednoznacznie określić kto nim jest a kto nie? Próby odpowiedzi na te pytania podjęli się znakomici gnieźnieńscy fotografowie Dawid i Waldemar Stube.

Efekty ich wspólnego projektu będzie można zobaczyć już wkrótce na wystawie w Czytelni na Piętrze ILO w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Wystawa, na którą składa się dwadzieścia męskich portretów, jest swego rodzaju dyskusją na temat współczesnej męskości. Autorzy zdjęć postanowili w tym projekcie spotkać się z mężczyznami, w różnym wieku i wykonującymi różne zawody, by porozmawiać o byciu „prawdziwym facetem”. Odpowiedzi okazały się zaskakujące i tak różne, jak ścieżki życiowe uwiecznionych na portretach panów.

Wernisaż odbędzie się w piątek 23 października o godz. 18.00 w Czytelni na Piętrze przy I Liceum Ogólnokształcącym. Zapraszamy!

1 komentarz

  • Link do komentarza qter niedziela, 18 października 2020 13:55 napisane przez qter

    Bardzo nośny i aktualny wciąż temat. Dla równowagi proponuję projekt "Gdzie te kobiety?" Zestawienie obu pozwoli na w miarę obiektywne wnioski. Socjologom podpowiadam temat: " Gnieźnieńscy kobieta i mężczyzna przełomu X X i XXI wieku. Zmiany postaw i wzajemnych oczekiwań."

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane