Jesteś tutaj:Kultura „Mroczne Gniezno” - trzeci dodruk książki trafił do sprzedaży
wtorek, 27 października 2020 13:51

„Mroczne Gniezno” - trzeci dodruk książki trafił do sprzedaży

  Materiał prasowy

Kolejne egzemplarze książki opowiadającej o najbardziej skandalicznych historiach Grodu Lecha z okresu międzywojennego trafiają do rąk gnieźnian - także tych, którzy już od lat mieszkają daleko od swojego rodzinnego miasta.

Kim był morderca, który poćwiartował żonę i porzucił jej ciało w podpalonej walizce niedaleko Gniezna? Co kierowało mordercą nauczycielki z podgnieźnieńskiego Pawłowa? Dlaczego policja zatrzymywała kobiety, które bez celu "wałęsały się" po ulicach Gniezna? Odpowiedzi na te pytania znają już ci, którzy przeczytali książkę „Mroczne Gniezno” - wciąż dostępną w punktach sprzedaży.

Trzeci dodruk książki „Mroczne Gniezno” to dowód na duże zainteresowanie publikacją, która w okresie letnim spowodowała bardzo spory ruch w księgarniach, stając się tym samym bestsellerem i to ku niemałemu zaskoczeniu samych sprzedawców.

Do tej pory nieznane były te (dość wstydliwe niekiedy) karty w dziejach Pierwszej Stolicy Polski. Początki historii Gniezna są znane aż zanadto dobrze - legenda o Lechu, Czechu i Rusie, gród królewski, koronacje w katedrze, a tymczasem w tej publikacji ukazano prozę codzienności, w której przyszło żyć naszym rodzicom, dziadkom, pradziadkom w latach II Rzeczypospolitej. Były skandale obyczajowe, zbrodnicze pożądania, kwitnąca prostytucja oraz morderstwa na tle uczuciowym. O tym rozmawiali między sobą gnieźnianie prawie wiek temu, o tym pisała prasa, ale czas zrobił swoje i dziś wiele osób, oglądając stare zdjęcia Gniezna mówi, że były to inne czasy. Czy jednak na pewno? Warto się przekonać, kupując swój egzemplarz „Mrocznego Gniezna”:

  •  Księgarnia Wolumen, ul. Chrobrego 38
  •  Księgarnia Osiedlowa, os. Jagiellońskie 48 (pawilony od strony ul. Gdańskiej)
  •  Sklep Papierniczy ALFA, ul. Wyszyńskiego 23 (naprzeciwko targu)
  •  Salon Ślubny, Bednarski Rynek 1 
  •  Księgarnia Archidiecezjalna, Tumska 7
  •  Informacja Turystyczna, ul. Chrobrego 40/41 (wejście od ul. Rzeźnickiej)
  •  Parking przy ul. Krzywe Koło (naprzeciwko sklepu zoologicznego)

​Nie mieszkasz w Gnieźnie i chciałbyś zamówić książkę przez Internet? Można ją zdobyć na stronie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Wydawnictwa VIPART. Publikacja trafiła już nie tylko do różnych miast Polski, ale także do innych krajów, a nawet do Stanów Zjednoczonych. Dodatkowe pytania o książkę można kierować pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane