Jesteś tutaj:Kultura Nowy mural przy ul. Orzeszkowej
wtorek, 17 listopada 2020 13:11

Nowy mural przy ul. Orzeszkowej

 

Na budynku należącym do PEC przy ul. Orzeszkowej powstał nowy mural - jest to kolejny akcent nawiązujący do tegorocznej edycji Wielkopolskiego Festiwalu Miejskiego.

W ostatnich dniach na elewacji budynku należącego do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. E. Orzeszkowej wykonany został nowy mural. Projekt zrealizowany został przez Miejski Ośrodek Kultury i dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”. 

W lipcu tego roku poprzez różne działania przytaczane były trzy filary wielkopolskiej kultury oraz postacie – ikony - z nimi związane: słowo (ze wspomnieniem Bohdana Smolenia), czyn (rozpowszechnionego majsterkowania przez Adama Słodowego) oraz obraz – wspominając Eryka Kuszczaka – plastyka miejskiego w czasach PRL w Gnieźnie. Mural przy ul. Orzeszkowej stylizacją graficzną i kolorystyką nawiązuje do czasów PRL, a ponadto pojawiły się portrety powyższych trzech osób. 

Przypominamy także, że w ramach projektu powstał podcast, w którym temat murali gnieźnieńskich jest przybliżony - możliwy do odsłuchania  - oraz poradnik dostępny do pobrania http://mok.gniezno.pl/wp-content/uploads/2020/07/przewodnik-wfm-korekta-CC.pdf 

1 komentarz

  • Link do komentarza Małgosia wtorek, 17 listopada 2020 19:44 napisane przez Małgosia

    MOJE DZIECI jak by się im dało odpowiednią ilość farb w spray-u namalowały by podobny w jedną noc. Liczyliśmy na coś bardziej efektownego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane