Jesteś tutaj:Kultura Gastronomiczna akcja ruszyła pod hasłem „Wspieram! Nie olewam!”
piątek, 27 listopada 2020 10:14

Gastronomiczna akcja ruszyła pod hasłem „Wspieram! Nie olewam!”

 
Gastronomiczna akcja ruszyła pod hasłem „Wspieram! Nie olewam!” źródło: #gnieznieńskieporozumienierestauratorów na Facebooku

Zgodnie z zapowiedziami, które wyraziła grupa właścicieli gnieźnieńskich firm gastronomicznych, ruszyła już akcja wspierająca działalność restauracji, kawiarni czy pizzerii.

Pod hasłem "Wspieram! Nie olewam!" rozpoczęły się wyzwania, kierowane do różnych firm lub osób, aktywnych w mediach społecznościowych. To właśnie za pośrednictwem tego kanału zamierza do nich docierać Gnieźnieńskie Porozumienie Restauratorów - pod taką nazwą działa nieformalna inicjatywa właścicieli lokali gastronomicznych.

Założeniem całej akcji jest przede wszystkim wsparcie ich działalności w sytuacji, kiedy ich lokale świecą pustkami, a zamówienia spadają, budząc tym samym obawy o dalszy los przedsiębiorstw. Zasadą w całej akcji jest zamówienie w ciągu 48 godzin jedzenia na dowóz lub wynos z wybranej przez siebie restauracji, kawiarni lub innego punktu gastronomicznego, a po ich otrzymaniu opublikowaniu odebranego zamówienia. Następnie nominuje się kolejne trzy osoby, firmy lub instytucje - założeniem jest zachęcenie do udziału w akcji następnych. Cała akcja ruszyła już wczoraj i jej popularność cały czas rośnie - poniżej przykładowe posty.

 

 

15 komentarzy

 • Link do komentarza krytyka kulinarna wtorek, 01 grudnia 2020 07:09 napisane przez krytyka kulinarna

  Hasło okropne, na prawdę, czy wszystko musi dzisiaj być na poziomie rynsztoku. Nasi restaratorzy gnieźnieńscy zawsze tak aktywnie wspierali akcję Gniezno za pół ceny, że trzeba ich za to teraz adekwatnie wesprzeć.

 • Link do komentarza tomek poniedziałek, 30 listopada 2020 13:55 napisane przez tomek

  widzę wysyp bieda-myślenia. Dobrze jest czasem zjeść z innej kuchni niż swoja. Spróbujcie, bo to niewiele kosztuje.

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 30 listopada 2020 11:21 napisane przez rezigiusz

  @sroka powiem Ci tak nikomu z tych restauratorów nie zaglądam do "portfela/kieszeni" bo nie interesuje mnie kto co i ile ma.

  Wiem z autopsji ile jedzenia jest marnowanego które idzie wprost do kosza.

  Dla każdego człowieka tak jak naturalnym jest wstanie rano umycie się tak samo jest naturalnym szykowanie sobie posiłków jak i do rodziny.

  Jedzenie w restauracjach to pójście na łatwiznę. Do tego cena jednego obiadu pokrywa się z ceną produktów kupionych na obiad dla 4 osób.

  Każdemu jest w obecnej sytuacji w dobie "kataru" ciężko i każdy ogląda złotówkę dwa a nawet trzy razy.

 • Link do komentarza sroka poniedziałek, 30 listopada 2020 08:38 napisane przez sroka

  Jak ktoś nie chce, to nie wspiera. O co macie taki ból tylnej części ciała? Bo, że z zazdrości, to oczywiste, ale po co jeszcze tak publicznie wylewacie swoje żółcie? Znaczące, że na Facebooku, gdzie trzeba występować pod nazwiskiem, nie pojawiają się w ogóle negatywne komentarze. Tacy odważni. Zorganizujcie swoją akcję - "zazdroszczę, więc p****ę głupoty w sieci".

 • Link do komentarza obserwator poniedziałek, 30 listopada 2020 00:33 napisane przez obserwator

  PO akcji pizza dla medyka teraz kolejna akcja? Nabieracie zwykłych szarakow. Kampania wyborcza?

 • Link do komentarza kucharka niedziela, 29 listopada 2020 21:31 napisane przez kucharka

  jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Nie chcesz - nie zamawiaj, ale jeżeli inni chcą w ten sposób sobie wzajemnie pomóc, to nie krytykuj.

 • Link do komentarza Mikołaj niedziela, 29 listopada 2020 15:33 napisane przez Mikołaj

  Hasło tak apetyczne jak jedzenie w gnieźnieńskich knajpach. Jest okazją to gotuję w domu na świeżych produktach ze sklepu po sąsiedzku, który od czasu pandemii jakoś bardziej do klienta się dostosował i nie trzeba po marketach szukać jedzenia

 • Link do komentarza kibolo sobota, 28 listopada 2020 21:40 napisane przez kibolo

  Nie wspieram ale też nie olewam.Codziennie mam znakomity obiad w domu.

 • Link do komentarza TM sobota, 28 listopada 2020 07:45 napisane przez TM

  Jejku... Biedactwa z willami i pełnymi garażami luksusowych bryk poumierają z głodu... no naprawdę. Biedni, uczciwie pracujący i przez to nie mający czasu ugotować muszą się zrzucić na właścicieli. Zakaz chodzenia po lidlach i biedrach! Telefony w ręce i dzwonić! Zamawiać! Bo biedactwa na wakacje na Malediwy nie polecą a będą musieli do skoja... a to obciach i wiocha.

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 27 listopada 2020 17:04 napisane przez rezigiusz

  "Nie wspieram i olewam"gdyż potrafię i mogę ( ad @Irena z innego wątku) zrobić zakupy i ugotować obiad. Czas ludzie się tego nauczyć a do tego szanować "kromkę chleba" bo to że w głowach się poprzewracało od tej wygody to wszyscy widzą.

  Kiedyś jadło się chleb z cukrem (o ile cukier był) i nikt nie płakał a teraz płacz .

 • Link do komentarza Lida piątek, 27 listopada 2020 15:21 napisane przez Lida

  Jak zawsze znajdzie się osobnik, któremu cos tam się nie spodoba. Panie "Z Kulturą" zajmij się Pan tymi wrzeszczącymi ulicznicami, u których co drugie słowo jest wulgarne.

 • Link do komentarza Lady piątek, 27 listopada 2020 13:56 napisane przez Lady

  Fatalne hasło! Nieapetyczne! Co za "intelekt" to wymyślił???

 • Link do komentarza ooppim@o2.pl piątek, 27 listopada 2020 13:45 napisane przez ooppim@o2.pl

  Hasło rzeczywiście okropne... Kto je wymyślił???

 • Link do komentarza Beatka piątek, 27 listopada 2020 13:06 napisane przez Beatka

  To teraz kolejna akcja dla innych grup zawodowych. np. dla taksówkarzy - zadanie: co dwa dni kazdy jedzie taksowka do pracy. I jeszcze dla kin: kupujemy popcorn w kinie i idziemy z nim do domu oglądać film. I jeszcze dla gabinetów kosmetycznych - idziemy na makijaz mimo ze nie ruszamy sie sprzed TV. ..

 • Link do komentarza Z.Kulturą piątek, 27 listopada 2020 11:41 napisane przez Z.Kulturą

  Akcja szczytna, hasło poniżej poziomu ludzi kulturalnych... A fe!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane