Jesteś tutaj:Kultura Biblioteka rozdaje książki maluchom
środa, 20 stycznia 2021 07:52

Biblioteka rozdaje książki maluchom

  mn
Biblioteka rozdaje książki maluchom zdjęcie nadesłane

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym po bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Można ją odebrać w każdej placówce Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek" to dla dzieci i ich rodziców zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką, to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej. Najwspanialszym prezentem, jaki możemy dać naszemu dziecku to czas, który mu poświecimy na wspólne czytanie i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem, i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami gnieźnieńskiej biblioteki!

Każdy Mały Czytelnik po zapisaniu się do Biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdują się:

- książka „Pierwsze czytanki dla…” czyli zbiór starannie dobranych utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne,

- broszura dla rodziców „Książką połączeni”, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania.

- Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

A po zebraniu dziesięciu naklejek przedszkolak zostanie nagrodzony imiennym dyplomem Małego Czytelnika.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane