Jesteś tutaj:Kultura Inna odsłona imienin św. Wojciecha
wtorek, 23 marca 2021 08:25

Inna odsłona imienin św. Wojciecha

  mn

Imieniny świętego Wojciecha to z pewnością jedno z bardziej rozpoznawalnych wydarzeń w Pierwszej Stolicy Polski. Pomimo konieczności zrezygnowania z części inicjatyw, jakie odbywały się dotychczas, organizatorzy zachęcają do wspólnego świętowania.

Już od kilku lat istnieje w Gnieźnie lokalny słodki przysmak – Wojciacho. Jego autorką jest gnieźnianka, nagrodzona za swój unikatowy przepis w 2016 roku. To właśnie przy okazji imienin św. Wojciecha, cukiernie, piekarnie, kawiarnie, mogą uzyskać darmową licencję na ciacho, wzbogacić swój asortyment i tym samym dołączyć do wspólnego świętowania. Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie mok.gniezno.pl.

Na dobre w kalendarzu obchodów zagościł również przegląd piosenki chrześcijańskiej – Adalbertus. W tym roku odbędzie się on w formule online, w dwóch kategoriach: zespół wokalny oraz zespół wokalno-instrumentalny, a zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie odnośnika (linka) do nagrania do 21 kwietnia. Zespół, składający się z minimum 3 osób, musi przygotować dwa utwory muzyki chrześcijańskiej, a czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut. Dla zdobywców I, II i III miejsca przewidziane są nagrody o wartości 5 tysięcy złotych. Szczegółowy regulamin i niezbędne dokumenty znaleźć można na stronie mok.gniezno.pl.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane