Jesteś tutaj:Kultura Poszukiwane cukiernie chcące wypiekać Wojciacho
środa, 07 kwietnia 2021 09:07

Poszukiwane cukiernie chcące wypiekać Wojciacho

  mn
Poszukiwane cukiernie chcące wypiekać Wojciacho zdjęcie nadesłane

MOK cały czas poszukuje podmiotów zainteresowanych wyrobem słodkiego poczęstunku, nawiązującego do obchodzonego co roku święta patrona miasta.

Imieniny świętego Wojciecha to z pewnością jedno z bardziej rozpoznawalnych wydarzeń w Pierwszej Stolicy Polski. Pomimo konieczności zrezygnowania z części inicjatyw, jakie odbywały się dotychczas, organizatorzy zachęcają do wspólnego świętowania.

Już od kilku lat istnieje w Gnieźnie lokalny słodki przysmak – Wojciacho. Jego autorką jest gnieźnianka, nagrodzona za swój unikatowy przepis w 2016 roku. To właśnie przy okazji imienin św. Wojciecha, cukiernie, piekarnie, kawiarnie, mogą uzyskać darmową licencję na ciacho, wzbogacić swój asortyment i tym samym dołączyć do wspólnego świętowania. Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie mok.gniezno.pl.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane