Jesteś tutaj:Kultura Małe sztuczki – warsztaty online dla dzieci
wtorek, 13 kwietnia 2021 07:56

Małe sztuczki – warsztaty online dla dzieci

  mn
Małe sztuczki – warsztaty online dla dzieci zdjęcie nadesłane

Z okazji Międzynarodowego Dzień Sztuki, który przypada 15 kwietnia MOK zaprasza dzieciaki od lat 6 z rodzicami na warsztat online inspirowany sztuką Alexandra Caldera.

Ten amerykański rzeźbiarz, ilustrator i malarz był prekursorem sztuki kinetycznej, w której ważny jest ruch. Artysta tworzył niezwykłe rzeźby-instalacje z drutu i metalu poruszane silnikiem, dotykiem lub przez wiatr.

Podczas warsztatu zaprosimy uczestników do eksplorowania przestrzeni oraz stworzenia rzeźby z materiałów, które należy wcześniej przygotować. Materiały potrzebne do warsztatu to: drucik florystyczny i wieszak z drutu, cążki do metalu, kolorowy blok techniczny lub kolorowe pianki do prac kreatywnych, nożyczki i kamień polny wielkości pieści (może znaleźć np. w parku, w lesie).

Warsztat odbędzie się w czwartek, 15 kwietna, o godz. 18.00, w grupie zamkniętej na platformie Google Meet. Aby w nim uczestniczyć należy się zgłosić na e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona!

1 komentarz

  • Link do komentarza Janek wtorek, 13 kwietnia 2021 22:09 napisane przez Janek

    Czy tych warsztatów nie robi czasem Stary Ratusz? Pracowników MOKu bym o takie rzeczy nie posądzał

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane