Jesteś tutaj:Kultura Targi, jarmarki, handel i targowisko - historia opowiedziana na wystawie
niedziela, 16 maja 2021 11:14

Targi, jarmarki, handel i targowisko - historia opowiedziana na wystawie

 

W przestrzeni miejskiej zagościła ponownie plenerowa wystawa, przygotowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Na Placu Józefa Piłsudskiego, dawnym Placu 21 Stycznia, a popularnie zwanym po prostu "targowiskiem" pojawiła się ekspozycja opowiadająca o historii nie tylko tego miejsca, ale ogólnie przybliżająca temat handlu w Gnieźnie na przestrzeni wieków. 

Wystawa zagościła na niewielkim placyku od strony ul. Warszawskiej, gdzie na kilku planszach opowiedziana została (i pokazana w ilustracjach) historia targu, jako miejsca obecnego w Gnieźnie od setek lat. Handel zmienił swoją formułę na przestrzeni wieków, jednak działalność targowiska napędzała klientów nie tylko sprzedawcom obecnym na placu, ale także w pobliskich sklepach i firmach - o nich również opowiedziana została ich historia.  Zachęcamy do zapoznania się z wystawą w trakcie spaceru w tej okolicy.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane