Jesteś tutaj:Kultura Dixie Company - koncert dla dzieci i młodzieży w CK eSTeDe
środa, 09 czerwca 2021 08:10

Dixie Company - koncert dla dzieci i młodzieży w CK eSTeDe

  mn
Dixie Company - koncert dla dzieci i młodzieży w CK eSTeDe z

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już dawno za nami. W tym roku był wyjątkowo trudny, ale mimo przeszkód związanych z pandemią udało się go zorganizować.

12 czerwca, o godzinie 15.00 w amfiteatrze Centrum Kultury “Scena to dziwna” odbędzie się koncert będący podziękowaniem dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego finału. Podczas koncertu odbędzie się również zbiórka pieniędzy na terapię genową dla Olgi Miśkiewicz.

Na scenie eSTeDe wystąpi zespół Dixie Company, poznańska formacja jazzu tradycyjnego, która realizuje program muzyczny skierowany do najmłodszych słuchaczy o nazwie Mała Akademia Jazzu. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą do jakiej niewątpliwie należy muzyka jazzowa. Prowadzący Akademię moderator w krótkiej syntetycznej i nieskrępowanej formie przekazuje młodym słuchaczom wiedzę na temat genezy i historii jazzu tradycyjnego. Przybliża najbardziej znanych artystów i kompozytorów związanych z tym gatunkiem. Muzycy demonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne i tak nietypowe instrumenty jak bandżo czy tarka, zgłębiają tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem. Każda kolejna edycja Małej Akademii Jazzu jest okazją nie tylko do znakomitej zabawy, ale także do przybliżenia arkanów „starego dobrego jazzu” w lekkiej formie i z przymrużeniem oka. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych -  dzieci i dorosłych. Wstęp wolny!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane