Jesteś tutaj:Kultura „Wieczór z Mozartem” w ramach X Koncertu Prymasowskiego
niedziela, 13 czerwca 2021 11:28

„Wieczór z Mozartem” w ramach X Koncertu Prymasowskiego

 

W niedzielę 20 czerwca w bazylice na Wzgórzu Lecha odbędzie się dziesiąty Koncert Prymasowski, w którym wystąpią m.in. Poznańskie Słowiki.

Koncert odbędzie się z okazji 90. rocznicy nadania Archikatedrze Gnieźnieńskiej tytułu Bazylika Mniejsza. W programie koncertu zatytułowanego "Wieczór z Mozartem" przewidziana została m.in. msza koronacyjna C-dur (w wersji z organami).

Wśród wykonawców pojawią się m.in. Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki", a także Monka Mych w sopranie, Małgorzata Woltman-Żebrowska w alcie, tenor Damian Żebrowski, Andrzej Ogórkiewicz z basem, a przy organach zasiądzie Mirosław Gałęski. Dyrygować będzie Maciej Wieloch.

Koncert odbędzie się 20 czerwca o godzinie 19 w katedrze. Wstęp na wydarzenie jest wolny - obowiązują aktualne wymogi sanitarne. 

Koncert organizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Gnieźnieński i Miasto GNiezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane