Jesteś tutaj:Kultura Kolejny Piknik Czytelniczy już pod koniec czerwca
poniedziałek, 14 czerwca 2021 12:47

Kolejny Piknik Czytelniczy już pod koniec czerwca

 
Kolejny Piknik Czytelniczy już pod koniec czerwca fot. Sebastian Uciński 2020 r.

W ostatnią niedzielę czerwca w Dolinie Pojednania odbędzie się kolejna edycja Pikniku Czytelniczego, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.

Już po raz trzeci zapraszamy na najbardziej rozczytaną imprezę plenerową pod słońcem! W niedzielę 27 czerwca znów w Gnieźnie zakróluje książka w ramach III Pikniku Czytelniczego. Na wydarzeniu pojawią się też... paski. Gościem specjalnym Pikniku będzie bowiem Basia Pasiasta, a dokładnie autorki serii książek o tej bohaterce.

- Jako biblioteka chcemy ten okres wakacyjny rozpocząć z przytupem, dlatego zapraszamy w ostatnią niedzielę 27 czerwca do Doliny Pojednania w godzinach od 11 do 15. Odbędzie się coś naprawdę fajnego - będą zabawy z książką i o książce, czyli Królewskie Gniezno czyta. Ponieważ jako biblioteka chcemy preferować polskich autorów, którzy piszą wspaniałe książki dla dzieci, dlatego też gościem specjalnym tego wydarzenia będą też autorki znakomitego cyklu książek dla dzieci o Basi Pasiastej, pani Zofia Stanecka i Marianna Oklejak - mówiła Ewa Jaworska z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Samo spotkanie odbędzie się o godzinie 13. Warto wziąć ze sobą książki o Basi – autorki będą je podpisywać po rozmowie.

Ponadto w trakcie Pikniku Czytelniczego przewidziane są spektakle dla dzieci: „Mimośród Ziemi Oblatanej” Terminus A Quo; Lucky Luke – magik-iluzjonista, „Świat według Basi” – teatrzyk kamishibai; Piotr Witoń: „Pan Kleks we własnej osobie” i „Brykanie z Tygryskiem”.

Nie zabraknie także warsztatów i animacji: „Pasy, paski, paseczki”; Gimnastyka języka; Bibliotecznym okiem Igora, Animacje z Bazą Centrum Edukacji Kreatywnej, Książkobudka, Zabawy harcerskie z 17 Drużyną Wędrowniczą „Bi-Pi”, Ponadto pojawią się Ambasadorowie Czytania, a także wręczone zostaną dyplomy dla Czytających Rodzin oraz zostanie dokonane wręczenie statuetki „Myszki Marcysi” dla Przyjaciela Biblioteki.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury, 17 Drużyna Wędrownicza “Bi-Pi”, Królewski Festiwal Artystyczny, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Instytut Książki. III Piknik Czytelniczy w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2021 dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane