Jesteś tutaj:Kultura Weekend z archeologią w grodzie w Grzybowie
wtorek, 15 czerwca 2021 07:22

Weekend z archeologią w grodzie w Grzybowie

  mn

W dniach 18-20 czerwca br., czyli przez cały weekend, w godz. 10:00 - 16:00, będziemy obchodzić Europejskie Dni Archeologii 2021 w grzybowskim grodzie koło Wrześni.

Z tej okazji zostanie zorganizowana GAMA - Grzybowska Akademia Małego Archeologa. Najmłodsi będą odkrywali „skarby”. Dzięki temu oni sami i rodzice będą poznawać zabytki archeologiczne, pracę archeologa, ale przede wszystkim będą dowiadywali się o znaczeniu dziedzictwa kulturowego dla rekonstruowania historii i budowania tożsamości.

GAMA na grodzie dzieje się w ramach Europejskie Dni Archeologii 2021 . EDA to międzynarodowe wydarzenie organizowane przez francuski Institut national de recherches archéologiques préventives. W Polsce obchody EDA koordynuje Narodowy Instytut Dziedzictwa, który objął patronatem także wydarzenie grzybowskie. Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane