Jesteś tutaj:Kultura Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” zaprasza na drzwi otwarte
sobota, 19 czerwca 2021 13:56

Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” zaprasza na drzwi otwarte

  mnopr
Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” zaprasza na drzwi otwarte zdjęcie nadesłane

Zespół Tańca Ludowego, działający przy CK esTeDe zaprasza do wspólnej zabawy i zachęca do wstępowania. 

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty Zespołu Tańca Ludowego “Gniezno”, który odbędzie się w najbliższy czwartek 24 czerwca o godzinie 18.00 w Centrum Kultury “Scena to dziwna” po koncercie Zespołu. Będzie to idealna okazja, żeby poznać taniec ludowy oraz dołączyć do zespołu. Mile widziani są reprezentanci każdej grupy wiekowej.

- Podczas zajęć będą Państwo mogli poznać m.in. podstawowe kroki tańców ludowych, zapoznać się z przepiękną ludową muzyką, a także posłuchać wiadomości o strojach ludowych, instrumentach i zwyczajach. Poznamy między innymi: tańce szamotulskie, tańce łowickie, poloneza itp. Dzieci będą mogły zabawić się z nami na ludowo - informują organizatorzy.

Zespół skupia w swoim składzie dzieci, młodzież i osoby dorosłe uczące się i pracujące. Głównym celem Zespołu jest pielęgnowanie i kultywowanie polskiego folkloru oraz tradycji ludowych, w szczególności: tańca, przyśpiewek, zwyczajów i obrzędów oraz propagowanie ich wśród społeczeństwa.

Od początku powstania Zespołu jego Kierownikiem artystycznym, choreografem i instruktorem jest  Irena Kolanowska – ogromny pasjonat folkloru, wieloletnia tancerka Zespołu Folklorystycznego ,,Szamotuły”. Akompaniatorem jest Pan  Jarosław Kusz również związany z folklorem od wielu lat. Zespołowi towarzyszy także na koncertach kapela ludowa.

Dotychczas Zespół dał kilkadziesiąt koncertów na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego. Zespół Tańca Ludowego "Gniezno" uatrakcyjnia wiele imprez lokalnych w formie koncertów tanecznych i corocznie prezentuje obrzęd dożynkowy. Zachęcamy wszystkich młodych i starszych do udziału oraz do zasilenia szeregów - tancerzy, śpiewające osoby oraz muzyków, czyli wszystkich tych, którzy lubią taniec, śpiew oraz chcieliby spędzać swoje wolne popołudnie z Zespołem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane