Jesteś tutaj:Kultura Dwa nowe eksponaty w Parowozowni Gniezno
czwartek, 08 lipca 2021 12:27

Dwa nowe eksponaty w Parowozowni Gniezno

 
Dwa nowe eksponaty w Parowozowni Gniezno źródło: Parowozownia Gniezno

Mimo oświadczenia o zawieszeniu inicjatywy Dni Pary, Stowarzyszenie Parowozownia Gniezno nadal działa na rzecz rozwoju działalności tego miejsca - do hali wachlarzowej trafiły kolejne dwa duże eksponaty.

Kilka dni temu przez czynną obrotnicę do hali wachlarzowej wynajmowanej przez stowarzyszenie wjechały dwie drezyny motorowe, które dawniej służyły przy eksploatacji linii kolejowych. 

- Dwa wózki motorowe zostały pozyskane z Zakładu Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o. Wózek motorowy typu WM-10L nr fabryczny 258 został nam podarowany przez poznańską firmę, a drugi wózek motorowy WŻB-10 nr fabryczny 73 został zakupiony przez nasze stowarzyszenie na cele statutowe - informuje Stowarzyszenie Parowozownia Gniezno.

- Wózek WŻB-10 przyjechał w kilku częściach dzięki pomocy Panów Piotra i Nicefora Pacholczyków z firmy AEP Transport w transporcie i przygotowaniu podzespołów do dalszego montażu drezyny całość stoi w hali gnieźnieńskiej lokomotywowni zmontowana i oczekuje na dalsze prace - dodają. Jak deklarują członkowie stowarzyszenia, planuje się przywrócić jeden z nowych eksponatów do sprawności, aby mógł służyć dalszym pracom remontowym prowadzonym przez organizację. Tym samym liczą na to, że uatrakcyjni zwiedzanie gnieźnieńskiej lokomotywowni i ułatwi prace terenowe.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 08 lipca 2021 17:54 napisane przez Mieszkaniec

    Super. Widać, że tam się dzieje. Może Mateuszek o Was usłyszy i pomoże w utworzeniu tutaj muzeum. Powodzenia

  • Link do komentarza ryniu czwartek, 08 lipca 2021 13:30 napisane przez ryniu

    Stara rudera nie parowozownia, ludzie wy sie nie boicie tam wchodzic. Wystarczy zerknac na sam dach, przeciez tam w kazdej chwili moze komus cos spasc.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane