Jesteś tutaj:Kultura Koncert chóralny na dziedzińcu Starego Ratusza
piątek, 16 lipca 2021 09:56

Koncert chóralny na dziedzińcu Starego Ratusza

 

Czwartkowy wieczór w Gnieźnie upływał pod znakiem kultury. Po wieczornym oprowadzaniu po historii targowiska i występie teatralnym na Rynku, była okazja do posłuchania występu chóralnego.

O tym, że dziedziniec Starego Ratusza idealnie dopasowuje się jako miejsce dla kameralnych koncertów, można było się przekonać już nie raz. W tym roku miejsce to szczególnie tętni życiem i nie ma tygodnia, by nie odbywało się tu jakieś wydarzenie kulturalne.

Tym razem na placu zagościł Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który przybył do Gniezna w ramach organizowanego cyklu "Wieczory z klasyką". Zespół pod dyrekcją prof. Krzysztofa Szydzisza, mający już za sobą bogate 25 lat działalności scenicznej, zaprezentował wyjątkowy program artystyczny.

O swojego rodzaju marce chóru świadczy fakt, że zapowiedź koncertu przyciągnęła do Starego Ratusza sporą grupę słuchaczy, spragnionych występów zespołów wokalnych.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane