Jesteś tutaj:Kultura Wąskotorówka wyruszyła w trasę
sobota, 17 lipca 2021 12:33

Wąskotorówka wyruszyła w trasę

 

Rozpoczął się kolejny sezon kursowania Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Podróżni mogą udawać się w drogę w weekendy o trzech różnych godzinach.

Od 17 lipca do końca września w każdą sobotę i niedzielę ze stacji GKW przy wiadukcie wyruszać będzie pociąg pasażerski. Skład otwartych wagonów tzw. letniaków, ciągnięty przez lokomotywę spalinową, rozpoczął właśnie swój sezon turystyczny. Pociąg pokonywać będzie trasę ok. 4 kilometrów do stacji w Lesie Jelonek. 

Pociągi kursować będą w soboty i niedziele o godzinie 12:00, 13:00 i 14:00. Ceny biletów w jedną stronę: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł. Dzieci poniżej 7 roku życia pojadą bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej.

Bilety można nabyć bezpośrednio u kierownika pociągu. Wózki i rowery są przewożone bezpłatnie. Liczba miejsc w pociągu jest ograniczona.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 25 lipca 2021 14:29 napisane przez mieszkaniec

  Wzdłuż torów na ogół są prywatne budynki i to do właścicieli tych budynków należy dbanie o porządek przy posesji.

 • Link do komentarza Kuba niedziela, 25 lipca 2021 13:04 napisane przez Kuba

  Pisiu - weź kosiarkę i koś tą trawę, po skoszeniu widoki zmienią się niczym w bajce :)

 • Link do komentarza Pisiu sobota, 24 lipca 2021 11:00 napisane przez Pisiu

  A można by było uporządkować teren na trasie przejazdu wąskotorówki bo nie ma na co patrzeć trawa do skoszenia aż straszy a co mieszkańcy mają to robić jak to do nich nie należy. Rzeczywiście jest się czym zachwycać chyba tylko tym bałaganem o który GKW w ogóle nie dba.

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 19 lipca 2021 12:11 napisane przez wyborca

  Władze odpowiedzialne z rozwój Gniezna i wykorzystanie jego walorów turystycznych powinny się wreszcie ruszyć z miasta do odpowiednich ministerstw, aż do znudzenia. Szukać lobbystów wśród parlamentarzystów itd. Zresztą nie będziemy im podpowiadać, co należy zrobić, bo oni sami powinni wiedzieć, jak należy służyć społeczeństwu, którego nie obchodzi, czy jego pan jest wyznawcą PO czy Hołowni. Gniezno ma być rządzone przez gospodarza z krwi i kości!

 • Link do komentarza inżynier poniedziałek, 19 lipca 2021 08:47 napisane przez inżynier

  Zdjęcie 12 Cześć kolego miło widzieć przyjaciela na emeryturze i mającego swoją pasję .

 • Link do komentarza Nowe szlaki dla gnieźnieńskiego dziedzictwa kolejowego niedziela, 18 lipca 2021 18:36 napisane przez Nowe szlaki dla gnieźnieńskiego dziedzictwa kolejowego

  Bezzwrotne dofinansowanie z BGK na samorządowe projekty inwestycyjne to krok w dobrym kierunku na pomysły, które jeszcze nie ruszyły i uda się ogłosić przetarg na ich realizację w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.
  Tak więc szlak do Skorzęcina może być nareszcie rozpoczęty. Jest okazja by wspomóc też Parowozownię Gniezno bowiem jest to perełka techniczna i muzealna na skalę europejską. Pozostało jeszcze sporo czasu do 30 lipca!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane