Jesteś tutaj:Kultura Gniezno odleciało w kosmos, czyli podsumowanie Spotkań Teatralnych
wtorek, 20 lipca 2021 11:18

Gniezno odleciało w kosmos, czyli podsumowanie Spotkań Teatralnych

  mn

To był istny kosmos. Tak w zasadzie jednym zdaniem można podsumować kolejną już edycję Spotkań Teatralnych „Bez kurtyny”, które wypełniły kalendarz gnieźnieńskich imprez kulturalnych od czwartku do soboty włącznie.

Rozpoczęło się z przytupem i szaleństwem Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej, która w czwartek na gnieźnieńskim Rynku dosłownie posłała Gniezno w kosmos.

Z kolei w piątek na scenie na dziedzińcu Starego Ratusza można było przyjrzeć się naszemu społeczeństwu w dość krytyczny sposób.

Spektakl poznańskiej grupy Circus Ferus „Serce Polski” przedstawił bowiem polskie przywary i pokazał nas w krzywym zwierciadle. Zwieńczeniem tegorocznej edycji były dwa sobotnie wydarzenia.Pierwszy z nich, nostalgiczny, nieco mroczny, groteskowy i nawiązujący do twórczości Stanisława Lema, monodram Eliasza Gramonta „Biję na alarm” wręcz krzyczał o problemie jakże ważnym i aktualnym – ochronie środowiska, dbaniu o planetę, nim będzie za późno.

Z kolei apokaliptyczną wizję świata przedstawił w swoim słynnym spektaklu „Blackout” Teatr Fuzja w sobotni wieczór, który do ostatnich chwil stał pod znakiem zapytania ze względu na burzową aurę. Była to jednak swoista kropka nad i jeśli chodzi o Spotkania Teatralne „Bez kurtyny” 2021. Pozostaje powiedzieć do zobaczenia za rok.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane