Jesteś tutaj:Kultura Gwarowy weekend w Gnieźnie
środa, 21 lipca 2021 07:46

Gwarowy weekend w Gnieźnie

  mn

Zapraszamy na spotkanie z Juliuszem Kublem oraz Panem Walizką na fyrtlu i gastro-spacer po dawnym Gnieźnie. Wiara! Rychtujta się na spotkanie z gwarą – wew czwartek i sobotę!

Najpierw w czwartek spotkanie autorskie z człowiekiem–instytucją w Wielkopolsce – Juliuszem Kublem – popularyzatorem gwary wielkopolskiej, autorem kultowego cyklu radiowego „Blubry Starego Marycha” i „Blubry Heli przy niedzieli”, autorem przekładów klasyki dziecięcej na gwarę wielkopolską (m.in. Małego Księcia i Kubusia Puchatka); prezesem Towarzystwa Bambrów Poznańskich. A przed spotkaniem wystąpi Pan Walizka na fyrtlu – oczywiście z walizką pełną gwarowych opowiastek.

Za to w sobotę spacer po dawnych lokalach, restauracjach, składach, kolonialkach, czyli śladami kulinarno-gastronomicznego Gniezna naszych dziadków i pradziadków! Dla spacerowiczów będziemy mieć bawełniane torby gwarowe!

22 lipca (czwartek):

18.30 – ul. Rzeźnicka – Pan Walizka na fyrtlu
19.00 – spotkanie gwarowe z Juliuszem Kublem – Dziedziniec Starego Ratusza

UWAGA: dla 5 pierwszych osób, które przyjdą z maskotką/pluszakiem Kubusia Puchatka – książka „Misiu Szpeniolek”

24 lipca (sobota):

12.00 – spacer gwarowy po dawnym „gastronomicznym” Gnieźnie – oprowadza Jarosław Mikołajczyk; zbiórka przy Restauracji Europejskiej.

UWAGA: Dla spacerowiczów będą bawełniane torby gwarowe! Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!

Wydarzenia realizowane są w ramach projektu „Gwarze mówimy TAK!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane