Jesteś tutaj:Kultura Jarmark wypełnił deptak
sobota, 24 lipca 2021 13:21

Jarmark wypełnił deptak

 

Stoiska z żywnością własnej produkcji, rękodziełem, ozdobami, biżuterią i wieloma innymi rzeczami pojawiły się na ul. Chrobrego i ul. Rzeźnickiej.

W zamian za Koronację Królewską, która odbywała się co roku przy okazji Królewskiego Festiwalu Artystycznego, tym razem zorganizowano Jarmark Średniowieczny. To nic innego, jak kramy rzemieślnicze rozłożone wzdłuż ul. Chrobrego i Rzeźnickiej, połączone z warsztatami, spektaklami i koncertami.

Na dziedzińcu Starego Ratusza czekają na uczestników pojedynki wojów, treningi walk, przedstawienia oraz warsztaty. Wśród tych ostatnich znajdą się m.in. warsztaty białego śpiewu, filcowania, kowalstwa, lepienia podpłomyków, gliny czy też robienia sianuszek – lalek z siana. Przy okazji na specjalnej tablicy można zapisać także swoje pomysły na nadchodzącą w 2025 roku tysięczną rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego.

Zobacz pełen program wydarzenia

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane