Jesteś tutaj:Kultura Muzyka klasyczna ponownie na dziedzińcu Starego Ratusza
środa, 04 sierpnia 2021 08:36

Muzyka klasyczna ponownie na dziedzińcu Starego Ratusza

  mn

To już drugi koncert w tegorocznym cyklu „Wieczorów z Klasyką”. Wszystko za sprawą Królewskiego Festiwalu Artystycznego, który wypełnia atrakcjami letni kalendarz imprez w Pierwszej Stolicy.

Muzyczna uczta już w najbliższy czwartek, 5 sierpnia o 20:00 na dziedzińcu Starego Ratusza. Tym razem muzyką na najwyższym poziomie uraczy słuchaczy Lunatic Quartet w składzie: Filip Lipski – skrzypce, Maciej Drapiński – akordeon, Rafał Błaszczyk – fortepian oraz Łukasz Macioszek – kontrabas. Zespół powstał w 2019 roku w Bydgoszczy, a tworzący kwartet muzycy posiadają duży dorobek artystyczny koncertując zarówno w kraju jak i za granicą.

Na co dzień związani z instytucjami kultury w Bydgoszczy, takimi jak Opera Nova, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego, czy Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego. Zespół Lunatic Quartet zdążył zagrać serię koncertów, między innymi w Sali Kolumnowej Pałacu w Lubostroniu czy Studiu Koncertowym Polskiego Radia Pomorza i Kujaw im. Jeremiego Przybory w Bydgoszczy. Wydarzenie to zostało zarejestrowane i retransmitowane w Polskim radiu PiK. Koncerty przerwała epidemia koronawirusa i ciężka choroba jednego z muzyków, jednak ponownie w pełnym składzie zespół może już prezentować wspaniałe kompozycje A. Piazzolli.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej szczegółów na stronie mok.Gniezno.pl oraz kfa.Gniezno.eu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane