Jesteś tutaj:Kultura Muzeum stworzyło teledysk w ramach wyjątkowego projektu „Piast Superstars”
środa, 18 sierpnia 2021 18:06

Muzeum stworzyło teledysk w ramach wyjątkowego projektu „Piast Superstars”

  mn
Muzeum stworzyło teledysk w ramach wyjątkowego projektu „Piast Superstars” zdjęcie nadesłane

Zapraszamy do obejrzenia teledysku, stworzonego przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w ramach projektu muzyczno-historycznego.

Pod koniec lipca br. odbyły się sesje nagraniowe do teledysków dwóch pierwszych utworów stworzonych w ramach projektu muzyczno-historycznego „Piast Superstars” realizowanego przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W projekt „Piast Superstars” zaangażowali się wybitni polscy muzycy m. in.: Dariusz Malejonek, Marek Piekarczyk czy Ewa Pitura. Wspiera ich zespół profesjonalnych instrumentalistów, aranżerów, scenarzystów i scenografów.

Zdjęcia do teledysków powstawały w dwóch miastach: Kołobrzegu i Gnieźnie. Na plaży w Kołobrzegu, w realizacji materiału filmowego do teledysku „Na Kołobrzeg!” poświęconego Bolesławowi III Krzywoustemu, udział wziął Marek Piekarczyk (TSA). W Teatrze im. Fredry w Gnieźnie na planie filmowym pojawili się Ewa Pitura (Percival) i Dariusz Malejonek (Maleo Reggae Rockers) artyści zaangażowani w wykonanie utworu o Mieszku I, pt. „Czy mam wejść do wody?”.

Premiera teledysku do utworu poświęconego Bolesławowi III Krzywoustemu pt. „Na Kołobrzeg!” odbyła się na kanałach społecznościowych Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w środę, 18 sierpnia br.

 

Premiera teledysku do utworu poświęconego Mieszkowi I pt. ”Czy mam wejść do wody?” odbędzie się na profilu FB i kanale youtube Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, w sobotę 28 sierpnia br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane