Jesteś tutaj:Kultura Tożsamość Fyrtli. „Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry”
wtorek, 31 sierpnia 2021 08:16

Tożsamość Fyrtli. „Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry”

  mn

Interaktywne Muzeum Gniezna działające w ramach Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i Urząd Gminy Czerniejewo zapraszają na spotkanie z profesorem Waldemarem Łazugą. Znawca i piewca historii Wielkopolski oraz Austro-Węgier opowie o związanym z Czerniejewem i Gnieznem Ludwiku Ćwiklińskim.

Spotkanie zatytułowane „Tożsamość Fyrtli. Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry” jest kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna 2021.

Profesor Ludwik Ćwikliński był wybitnym znawcą literatury antycznej, pionierem obecności kobiet na uczelniach wyższych, znawcą sztuki i jednym z odkrywców talentu Gustawa Klimta. W latach 1917-1918 Ćwikliński piastował stanowisko ministra edukacji w rządzie Austro-Węgier. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać nie tylko nietuzinkowy życiorys, ale także dowiedzieć się jaki wpływ miał profesor Ćwikliński na zmiany obyczajowe na ziemiach polskich pod zaborami.

Prelegent – prof. Waldemar Łazuga to nie tylko historyk, ale też publicysta, jeden z najlepszych eseistów historycznych w Polsce. Znany jest z interesujących wykładów, okraszonych ciekawostkami
i poczuciem humoru.

Projekt Interaktywne Muzeum Gniezna 2021 dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w programie EtnoPolska2021

Zapraszamy w czwartek 2 września br., o godz. 18.00 do Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo, ul. Poznańska 8. Wstęp wolny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane