Jesteś tutaj:Kultura Wernisaż wystawy zdjęć autorstwa Pawła Kostusiaka
sobota, 11 września 2021 12:54

Wernisaż wystawy zdjęć autorstwa Pawła Kostusiaka

 

W holu internatu gnieźnieńskiego "Medyka" otwarta została wystawa zdjęć autorstwa jednego z mentorów gnieźnieńskiej fotografii - Pawła Kostusiaka.

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którą to długą nazwę większość gnieźnian bardziej skojarzy jako "Medyk", bardzo często gości w swoich progach prace różnych lokalnych twórców. Tym razem w holu internatu pojawiły się zdjęcia autorstwa Pawła Kostusiaka.

Patrzeć inaczej - taki jest motyw tej wystawy. Jaka jest więc odpowiedź na pytanie "Jak patrzeć inaczej?": - Przypadkowo albo celowo. Przypadkowo to jest to, co nie wyszło, a chciało się zrobić bardzo dobrze, albo celowo czyli zepsuć to, co miało być zepsute. Na wystawie są próby nadania dynamiki zdjęciom statycznym. Jest trochę fali, zwierząt - przede wszystkim ptaków, bo są one bardzo wdzięczne, a przy ruchu i długich czasach dają ciekawe efekty - mówił Paweł Kostusiak. 

Wystawa częściowo zagościła już w grudniu 2020 roku w Miejskim Ośrodku Kultury, ale z uwagi na ograniczenia w dostępie do tej instytucji podczas pandemii, nie było zbyt wielu okazji by się zapoznać z ekspozycją. Teraz można - zapraszamy do holu internatu przy ul. Mieszka I. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane