Jesteś tutaj:Kultura Klub Plastyka świętował 40-lecie działalności
sobota, 11 września 2021 16:56

Klub Plastyka świętował 40-lecie działalności

  mnopr

Piątkowy wieczór przebiegał pod znakiem pędzla i sztalugi - wszystko za sprawą jubileuszu sekcji działającej w Miejskim Ośrodku Kultury.

Od miesięcy gnieźnieńscy plastycy przygotowywali się do wydarzenia, którego finał podziwiać można obecnie w przestrzeniach Starego Ratusza. W dolnej sali ekspozycyjnej zaprezentowano kilkadziesiąt prac, wykonanych przez uczestników zajęć Klubu Plastyka. Sekcja ta jest najdłużej działającą w Miejskim Ośrodku Kultury, dlatego samo wydarzenie podsumowujące cztery dekady działalności miało szczególny przebieg.

W trakcie uroczystego wernisażu prac, dokonano wyróżnienia wszystkich członków wręczając im pamiątkowy album. Dodatkowo na ręce Kazimierza Muszyńskiego, który od lat prowadzi sekcję, przekazano Medal Koronacyjny w podziękowaniu za wkład w rozwój kulturalnego Gniezna. 

Podczas wydarzenia wspomniano także postaci nieżyjących już instruktorów, którzy prowadzili zajęcia Klubu przez pierwsze 20 lat jego istnienia: Marcelego Derengowskiego, Bronisława Michała Jacoszka i Renatę Konopkę.

Wystawę jubileuszową w Starym Ratuszu można oglądać jeszcze do 26 września w Starym Ratuszu - zapraszamy!

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane