Jesteś tutaj:Kultura 68. sezon kulturalny w MOK-u „koncertowo” otwarty
niedziela, 12 września 2021 09:36

68. sezon kulturalny w MOK-u „koncertowo” otwarty

 
68. sezon kulturalny w MOK-u „koncertowo” otwarty źródło: MOK

Miejski Ośrodek Kultury rozpoczął 68. rok działalności. Ten zapisze się na pewno wyjątkowo na kartach placówki, której siedziba jest czasowo wyłączona z użytku na czas remontu.

Otwarty w minioną sobotę 68. sezon MOK-u będzie dedykowany wyjątkowej osobie. Klemens Waberski, który od lat jest patronem ośrodka, był wieloletnim działaczem kulturalnym Gniezna i zapisał się (dosłownie) złotymi zgłoskami na kartach tej historii. W tym roku przypada też 30. rocznica jego śmierci.

Przed koncertem rozpoczynającym nowy sezon, dyrektor Dariusz Pilak oraz Kamilla Kozłowska w imieniu wszystkich pracowników ośrodka zapalili symboliczną lampkę na grobie Klemensa Waberskiego na cmentarzu przy ul. Witkowskiej w Gnieźnie. 

Wieczorem natomiast, wraz z dyrektorem Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego Łukaszem Scheffsem uroczyście otworzyli 68. sezon kulturalny Miejskiego Ośrodka Kultury na dziedzińcu Starego Ratusza. Inaugurację sezonu uświetnił koncert pt. „Stare Romanse Rosyjskie”. Gitarzysta Maciej Lutowski, przy akompaniamencie Aleksandry Pietrzyk (skrzypce) i Grzegorza Adamskiego (akordeon), przenieśli słuchaczy w romantyczne czasy XIX-wiecznej Rosji i jej poetów tamtej epoki. 

źródło: MOK

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane