Jesteś tutaj:Kultura Dzień Kropki w gnieźnieńskiej Bibliotece
piątek, 17 września 2021 07:55

Dzień Kropki w gnieźnieńskiej Bibliotece

  mn
Dzień Kropki w gnieźnieńskiej Bibliotece zdjęcie nadesłane

W 2003 roku znany amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał opowieść The Dot. Opowiada ona o historii małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Książka została wydana w ponad 20 językach i przetłumaczona na język Brailla, stając się światowym hitem. Opowieść ta stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i bibliotekarzy, w ten sposób w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony 15 września. Inicjatywa ta ma pobudzać wiarę w swoje możliwości zachęcając do tworzenia. 

Mała Vashi, bohaterka książki „Kropka” przypomniała dzieciom z Przedszkoli nr 15 „Pszczółka Maja”, 17 „Piastowska Gromada” i naszym małym czytelnikom, że każdy ma jakiś talent, który trzeba po prostu umieć w sobie odkryć, ale potem ciężko nad nim pracować, by go nie zmarnować i rozwinąć i...zaskoczyć świat! Zapraszamy do czytania książki „Kropka” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane