Jesteś tutaj:Kultura Kulturalne propozycje dla najmłodszych od MOK-u
wtorek, 28 września 2021 08:22

Kulturalne propozycje dla najmłodszych od MOK-u

  mn

Ruszył nowy cykl zajęć dla najmłodszych. Tym razem będą to „Kulturalne maluchy i kulturalne dzieciaki”. Spotkania, planowane zawsze w drugiej połowie miesiąca, dotyczyć będą różnego spojrzenia na sztukę. 

Podczas warsztatów organizatorzy chcą nawiązać do ośmiu prostych określeń czy kategorii, których w odniesieniu do sztuki każdy mógłby użyć, mianowicie: mała, wielka, straszna, śmieszna, dziwna, poważna, nowa, stara. Cykl zakończy dyskusja. Do udziału w zajęciach Miejski Ośrodek Kultury zaprasza maluchy w wieku 4-6 lat oraz dzieciaki w wieku 7-10 lat. Zapisać można się na wszystkie zajęcia, bądź wybrane tematy. 

Podczas pierwszego spotkania padnie pytanie: co w sztuce jest małe? I czy małe oznacza, że ma niewiele do powiedzenia? Czy jest osobna kategoria - sztuki dla maluchów? Na te i inne pytania organizatorzy wraz z dziećmi spróbują poszukać odpowiedzi przyglądając się różnym formom szeroko pojętej małej sztuki. 

Zajęcia odbędą się w Starym Ratuszu – o 17:00 dla maluchów oraz 18:30 dla dzieciaków. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane