Jesteś tutaj:Kultura Przybliżając postać Klemensa Waberskiego
piątek, 08 października 2021 07:55

Przybliżając postać Klemensa Waberskiego

  mn

Miejski Ośrodek Kultury rusza z cyklem wydarzeń organizowanych z okazji przypadającej w tym roku 30.rocznicy śmierci swojego patrona – Klemensa Waberskiego. Raz w miesiącu, poprzez różnorodne inicjatywy, MOK będzie przybliżał tę ważną dla gnieźnieńskiej kultury postać.

„Poznaj Klemensa Waberskiego" to propozycja różnych aktywności podejmowanych przez MOK w odniesieniu do swojego patrona. W tym roku przypada 115.rocznica jego urodzin oraz 30.rocznica śmierci, zatem to dokonały moment, by przypomnieć mieszkańcom tę postać. Klemens Waberski był niesłychanie skromny, utalentowany, pracowity i oddany gnieźnieńskiej kulturze. W ramach aktywności pojawią się spotkania, warsztaty, koncerty, konkursy. Pierwsze z wydarzeń odbędzie się 11 października o 18:00 w Starym Ratuszu. Będzie to spotkanie wspominkowe, w którym udział wezmą najbliżsi Klemensa Waberskiego.

Spotkanie będzie swoistym otwarciem cyklu wydarzeń. Kolejne 14 listopada, w przypadającą tego dnia 115.rocznicę urodzin Klemensa Waberskiego. Podczas niego usłyszymy między innymi kompozycje artysty.

Usiądźcie także w wolnej chwili na ławeczce przy Starym Ratuszu, oznaczcie #patronMOK i poznajcie Klemensa Waberskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane