Jesteś tutaj:Kultura Koncertowy, taneczny i charytatywny wieczór w CK eSTeDe
piątek, 15 października 2021 07:38

Koncertowy, taneczny i charytatywny wieczór w CK eSTeDe

  mn
Koncertowy, taneczny i charytatywny wieczór w CK eSTeDe źródło: CK eSTeDe

Miłośnicy sztuki ludowej, tancerze i muzycy! Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna” zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na koncert i konkursy z nagrodami połączone z naborem do zespołu. Impreza odbędzie się 16 października o godzinie 16.00 w eSTeDe. Wstęp wolny. 

W trakcie naborów odbędzie się zbiórka dla Ingi Soszyńskiej, 9-letniej dziewczynki z poważną wadą serca, która tylko dzięki kosztownej operacji ma szansę na normalne życie.

Zespół Tańca Ludowego ,,Gniezno’’ powstał w 2016 roku przy Centrum Kultury ,,Scena to dziwna” w Gnieźnie. Głównym celem Zespołu jest pielęgnowanie i kultywowanie polskiego folkloru oraz tradycji ludowych, w szczególności: tańca, przyśpiewek, zwyczajów i obrzędów.

Dotychczas Zespół dał kilkadziesiąt koncertów. Brał udział w Dniu Polskim zorganizowanym z okazji Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Padwie. Ma na swoim koncie nagrody zdobyte podczas konkursów i przeglądów.

Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” w swoim repertuarze posiada: tańce szamotulskie, tańce łowickie, kujawiaka, poloneza, obrzęd dożynkowy, noc Świętojańską oraz kolędy i pastorałki.

1 komentarz

  • Link do komentarza Maks piątek, 15 października 2021 11:20 napisane przez Maks

    Wspierajmy nasze trzy gnieźnieńskie dziewczynki!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane