Wydrukuj tę stronę
wtorek, 02 listopada 2021 16:16

Rekordowy wynik kwesty na cmentarzach

 
Rekordowy wynik kwesty na cmentarzach źródło: UM

Gnieźnianie wykazali się wyjątkową hojnością podczas niedzielnej zbiórki, jaka została przeprowadzona na cmentarzach.

W dniu poprzedzającym Wszystkich Świętych, przy bramach prowadzących na trzy gnieźnieńskie nekropolie ustawili się wolontariusze z puszkami. Byli to samorządowcy, uczniowie, osoby związane z różnymi organizacjami czy środowiskami. W tym roku Stowarzyszenie Absolwentów I LO, które co roku organizuje kwestę, zbierało je na grób Klemensa Waberskiego (i jego żony Haliny) - patrona MOK, wyjątkowo zasłużonego dla środowiska gnieźnieńskiej kultury.

Podczas kwesty, która przez kilka godzin odbywała się w niedzielę, zebrano w sumie 7943 złote, co rekordową kwotą w dotychczasowych zbiórkach organizowanych od kilkunastu lat. Jako redakcja, która jak co roku włączyła się w tegoroczne kwestowanie, cieszymy się z tego wyniku. 

Dzięki zebranej kwocie wspomniany nagrobek zostanie odnowiony, podobnie jak odratowanych zostało wiele innych w latach poprzednich. Wybór tegorocznego miejsca spoczynku również nie był przypadkowy - minęła bowiem 30. rocznica śmierci Klemensa Waberskiego, przy której to okazji zaplanowano w MOK-u kilka spotkań związanych z jego postacią. 

Galeria