Jesteś tutaj:Kultura Ferie w Bibliotece Publicznej
poniedziałek, 17 stycznia 2022 12:27

Ferie w Bibliotece Publicznej

  mn

Od poniedziałku 17 stycznia trwają ferie zimowe. Jest więcej wolnego czasu także na czytanie i wizyty w miejskiej książnicy. Przy okazji tych odwiedzin można skorzystać z propozycji przygotowanych przez bibliotekarki na czas zimowego odpoczynku.

Dokładnie w poniedziałek 17 stycznia Filia nr 2 „Pod sówką” (ul. Staszica 12a) będzie wspominać 140. urodziny twórcy Kubusia Puchatka - Alana Aleksandra Milne. Z tej okazji dla najmłodszych czytelników przygotowano niespodziankę. Dzieci, które w tym dniu odwiedzą placówkę i wypożyczą chociaż jedną książkę otrzymają maskotkę z worka pilnowanego przez samego Misia o Małym Rozumku. Maskotki będą wręczane do momentu wyczerpania zapasów. W ten sposób pluszaki trafią w ręce nowych, kochających właścicieli, a maluchy zostaną zachęcone do wypożyczania i czytania książek. Inicjatywę przygotowano w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Nawiązuje ona do tytułowego bohatera książek Brytyjczyka – misiowej Przytulanki. Ukochana maskotka to bardzo często pierwszy przyjaciel, powiernik tajemnic i pocieszyciel. A kto kiedykolwiek zapodział lub zgubił swojego ulubioną przytulankę, ten wie, jak ciężko pogodzić się z jej zniknięciem.

Styczeń to miesiąc, w którym ważną role odgrywa rodzina, a mówiąc precyzyjniej - dziadkowie. Ich styczniowe święto to okazja do spotkań, na których - oprócz słodkiego kawałka ciasta - są rozmowy i niezwykle ważna, a czasem niedoceniana, obecność. Wnuczki i wnuczków zapraszamy do wspomnianej już Filii nr 2. Tam czekać będą na nich laurki w kształcie serc z cytatami literackimi z książek: "Dom potrzebuje babci w swym wnętrzu" Louisa May Alcott czy „Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce” nieznanego autora. Pamiętając, o tym jak ważni są dziadkowie, warto im to powiedzieć na przykład za pośrednictwem przygotowanej laurki. Można pójść o krok dalej i zaprosić dziadka i babcię do wspólnego czytania – w tym celu przyda się jakaś książka z biblioteki. Czytanie seniorom i z seniorami wspieramy w ramach Biblioteki Pokoleń pod patronatem akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Po sukcesie zeszłorocznej akcji "Stworki z toaletowej rolki" zorganizowanej w oddziale dziecięcym biblioteki przy Mieszka I 15, postanowiono: czas na kolejną edycję!

Podobnie jak w zeszłym roku, każdy chętny otrzymuje pakiet z materiałami do tworzenia, oczywiście z rolką po papierze toaletowym na czele. Nie narzucamy żadnego tematu! To młodzi twórcy decydują o tym, kim lub czym stanie się ich rolka. W zeszłym roku ta swoboda w tworzeniu świetnie się sprawdziła - wykonane przez młodych artystów dzieła zwracały uwagę różnorodnością i pomysłowością wykonania każdego, tego kto miał okazję ujrzeć ekspozycję. Po zestawy zapraszamy do końca ferii.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022